Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB nem fizetése egy évig...

TB nem fizetése egy évig véletlenül?

Figyelt kérdés

Egy éve egyetemista vagyok. Előtte gimi után kihagytam egy évet,akkor fizettük a tb-t,mivel nem dolgoztam hanem csak nyelvvizsgáztam stb.

Most egy éve egyetemista vagyok (most kezdem a 2.évet)viszont eszünkbe jutott hogy mióta bekerültem nem fizettem a tb-t értelemszerűen,viszont nem jelentkeztem ki és küldték a csekkeket mintha még mindig nem lenne jogviszonyom.

Lehet probléma? Pl van 2 lakásunk,le is foglalhatják? Vagy ilyesmi?

Most jövőhéten elrohanok vosszamenőleg bejelenteni a jogviszonyt,mert akkor állítólag eltörlik az eddig kiírt összegeket,hoszen volt jogviszony,csak nem volt bejelntve ott is.

Valami gondom lehet?



2019. szept. 6. 15:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi gond. Tisztázod velük a dolgot és kész.
2019. szept. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Ugyan.

"Pl van 2 lakásunk,le is foglalhatják?"

Nincs tartozásod, hiszen egyetmista vagy, max nem tudnak róla. Pár tízezer forint tartozás miatt miért foglalnának le egy (két!) lakást? Ráadásul gondolom, a lakások nem a tieid, hanem a szüleidé, nekik pedig jogilag semmi közük a te tartozásodhoz.

De nincs tartozásod.

2019. szept. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem fignak megszídni vagy ilyesmi?:D hogy elfelejtettem bejelenteni a jogviszonyt és így kiírtak egy rakás csekket?

2019. szept. 6. 15:37
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen a szüleimé mindkét lakás csak én lakom az egyikben .

Köszi! Megnyugodtam :D

2019. szept. 6. 15:38
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Megszidni? Ez egy hivatal, nem óvóda. Lehet, mmondják majd, hogy be kellett volna jelenteni, te azt mondod, elnézést, nem tudtad, majd szólítják is a következő ügyfelet.
2019. szept. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
12%
Ha legközelebb olyan van hogy nincs munkád, kit9ltesz egy papírt és az állam átvállalja a tb fizetésedet egy évig, vagy értelemszerűen amíg nincs munkád, amennyiben a lakásban egy háztartásban élők jövedelme nem éri el a 34 e ft/ fő.
2019. szept. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
A szüleid lakását amúgy sem vehetik el a te tartozásod miatt, nem is értem, ez hogy jutott eszedbe.
2019. szept. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem kellett semmi jogviszonyt bejelentened, az egyetem megtette vagy meg kellett volna tegye- ha továbbra is kapod a csekkeket, ott max valami adminisztrációs hiba van. Kérsz egy iskolalátogatásit és tisztázod 10 perc + a sorbanállás
2019. szept. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
Az iskola hiába jelenti, az eü szolgot csak munkaviszonyból eredő biztosítási jogviszony létesítése esetén zárja le a NAV külön bejelentés nélkül. Beadod a 1011-et tavalyi dátummal és kész.
2019. szept. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóra hallgass.


Be kell nyújtani a 19T1011 nyomtatványt, amibe azt a dátumot tünteted fel, amikortól nem kellett volna fizetned a járulékot. Nem baj, ha ez akár évekre visszamenőleges dátum is. Mellékelsz hozzá egy iratot, ami igazolja, hogy mióta vagy egyetemista.

A kettő együtt működik! Benyújtod a NAV-nak, és majd idővel kapsz tőlük egy értesítést, hogy X: Y: időszakra visszamenőleg törölték a fizetési kötelezettséged.

Onnantól kezdve nem jönnek majd a csekkek.


Ennyi lesz a történet...


Ha egy ingatlan nem az adósé, hanem más tulajdonában van, azt - értelemszerűen - nem foglalhatják le.

2019. szept. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!