Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tb fizetése úgy, hogy külföldö...

Tb fizetése úgy, hogy külföldön dolgozom?

Figyelt kérdés

Jelenleg külföldön tartozkodok egy ideje, és itt is van egészségbiztosításom. (Nemetország)

Igy tudom hogy egyszerre csak egy országban lehet egeszsegbiztositasa valakinek.

Na de mi van, ha nekem fizetve volt itt is meg ott is? Úgy voltam vele, hogy a biztonság kedvéért azt a kemény 7500ftot kifizetem havonta, elvégre nem nagy összeg.


Tehát a kérdésem az, hogy lehet e ebből bajom, hogy itt dolgozok külföldön, biztosításom is van, és emelett otthon is fizetem a havi 7500-at.?


2019. aug. 5. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
biztonsag kedveert?? azt gondoltad a friccek nem fognak biztositani? minel elobb szuneteltesd a magyart, mert elvileg buntethetnek erte.
2019. aug. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez biztos? Kicsit nevetségesen hangzik hogy azért büntetnek mert pénzt adok nekik
2019. aug. 6. 00:15
 3/3 anonim ***** válasza:
59%

Dehogy büntetnek!!!


"Igy tudom hogy egyszerre csak egy országban lehet egeszsegbiztositasa valakinek."


Rosszul tudod. Lehetni lehet, de minek két helyre "fizetni", ha az államok közötti egyezmények lehetővé teszik, hogy csak egy helyen kelljen?


Mivel Te külföldön dolgozol és nem itthon, ezért külföldön rendezett a "biztosításod", ezért nem kell itthon fizetned a "TB-t" (egészségügyi szolgáltatási járulék), mivel az unión belül (is) van egy ilyen egyezmény az országok között.


Ha mégis fizetted, a következőképpen juthatsz a pénzedhez:


Külföldi biztosítótól beszerzel egy igazolást, hogy mikortól vagy ott biztosítva. A NAV honlapjáról letöltöd a 19T1011 számú formanyomtatványt, amelyen kijelentkezel az eü. szolg. járulék fizetése alól úgy, hogy megadod azt a dátumot, amikortól kint biztosított lettél. Majd ehhez a kitöltött nyomtatványhoz csatolod a külföldi biztosító igazolását (másolat is jó) és benyújtod az adóhatóság felé.

Lehet ügyfélkapun keresztül is!


A két irat együtt mozog, nincs olyan, hogy csak egyiket nyújtod be, mert akkor hiánypótlásra hívnak fel, csak az időt húzod vele.


A benyújtott ADATLAP alapján visszamenőleg törlik a kötelezettséget, ez által túlfizetésként fog jelentkezni a befizetett járulék. A túlfizetést pedig a 1917 formanyomtatvány kitöltésével tudod vagy bankszámlára, vagy címre visszakérni. A kötelezettségek visszatörléséről is értesít az adóhatóság. Ügyintézési idő általában 30 nap.


Innen töltheted le a nyomtatványokat:

Az adatlap:

[link]


A kiutalási kérelem:

[link]

2019. aug. 6. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!