Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A Revolut-hoz hozzáfér a NAV?

A Revolut-hoz hozzáfér a NAV?

Figyelt kérdés

Jogkövető állampolgárként kérdezném, minden hátsó szándék nélkül:

- A revolut kártyám egyenlege mennyire látható a NAV számára?

- Jeleznem kell az adóbevallásomban, hogy van külföldi bankszámlám?

- Ha egyéni vállalkozó vagyok, és inkasszózzák a számlámat, akkor hozzáférhet a NAV a Revolut-hoz? Vagy a rajta lévő egyenlegből tudok lakbért és rezsit fizetni, hogy ne legyek hajléktalan?



2019. szept. 8. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
A NAV-nak semmi köze a te külföldi számládhoz
2019. szept. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%

Miért kellene bármilyen bankszámlát is jelezned az adóbevallásban? Nem vagyok könyvelő, soha nem csináltam még adóbevallást, de a jövedelmet kell bevallani, nem a bankszámlát. Ha a bankszámládra érkező jövedelmet bevallod, akkor semmi gond.

Egyébként jogkövető állampolgár miért kérdez olyat, hogy ha inkasszózzák a számlámat, akkor hozzáférhet-e a NAV vagy el tudom előlük dugni és nem látják?

2019. szept. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Jogkövető állampolgárként leveszed arról a számládról a pénzt amivel tartozol a navnak és befizeted.
2019. szept. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Ha a nav akarja akkor rá tud nézni (fatca egyezményre keress rá). Adóbevallásban nem kell jelezni, csak ha adóköteles forgalom van rajta. Inkasszálni is tudnak ugyanúgy, mint a paypalról is pl (tapasztalat, egyik ügyfélnél megtörtént).
2019. szept. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
Ha tartozol és a feltételek fennállnak, akkor a külföldi adóhatóság fogja behajtani a magyar államnak a tartozásod és átutalja a NAV-nak.
2019. szept. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!