Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozás alanyi...

Egyéni vállalkozás alanyi adómentességgel pontosan hogyan működik?

Figyelt kérdés

Nem teljesen bírom megérteni hogyan is működik a 12 millós érték határ.

Öntöző berendezésekkel szeretnék majd foglalkozni. Felhozok egy példát

Ha 100.000 forintba kerűl az anyag (csővek stb) + 80.000 a munkadíj így a vevőnek 180.000et kell fizetnie. Akkor a 12 millióba a 80 vagy a 180 ezer számit bele?



#egyéni vállalkozó #alanyi ádómentesség
2019. szept. 15. 10:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
"Csempet parkettát darabra veszünk. :))"---majdnem eltaláltad, szerintem m2-re gondoltál, a parketta 2m2/csomag a csempe meg 1,2m2/karton :)
2019. szept. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem. Építkezéssel foglalkozom pontosan lapra számolom ki mi kell. Hol melyik lap vágott melyik nem. Az, hogy nm árban határozták meg egy dolog. Kiszamolom mennyi lap és abból megvan a doboz szám ott felkerekitem egész dobozra.


A kerdezonek meg annyit hogy katas cég, megállapodik a beszállítóval hogy a kedvezmrnyet számla ellenében kp kéri és nem kedvezmenykent.


Becsületes legális megoldás , nem lopunk

2019. szept. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ahogy látható a válaszokból is lehet kis volumenben himihumizva is lehet, a maga hátrányaival ( ha beütne egy nagyobb projekt, ahol a kivitelezőnek kell kötelezően az anyagot biztosítania, mint pl. építőiparban most az energetikai korszerűsítésre 0%- kamatos mfb-s hitel- nem fogsz tudni érvényesülni lakossági, vagy céges megrendelés esetén, ahogy hitelt sem kapnál jó eséllyel akkorát amire ehhez szükséged lenne, mert a katat nem igazán nézik stabil vállalkozásoknak, reális adatokkal. Mivel eleve csak becsült jövedelmezősége, meg 0 költséggel számoltatják el, addig egy 10 milliós áfásnak a bevétel 40%-át ( 4 millió +-t ) is adnak szabad felhasználásra, míg katasnak 700.00-et sem.) - vonalon, de legalább ki tudod venni a "profitot" (ami ugye továbbra sem a reális költségekhez igazodik ), amivel rövid és középtávon elketyeg az üzlet amíg van kis megrendelőd.


Ha komolyabban és hosszabb távra tervezel, arra a kata és ez a bontott "áfa nélkül olcsóbban megszámítom" bohóckodás alkalmatlan.

2019. szept. 16. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) egy könyvelővel megbeszélem a dolgokat ö majd segít, valószínű ahogy felfogtam amm nem nekem való az anyag miatt, mai világban ritka hogy valaki becsületes de azért én nem sueretnék senkit átvágni szóval ilyen plusz dolgokat nem fogok kisszámlázni.

A legjobb megoldásnak egy tételes áfás válakozás indítása (nem katas) így vissza birom igényelni az anyag áfáját de majd meglátom mi lesz a vêge

2019. szept. 16. 10:16
 15/15 anonim ***** válasza:
És kik lesznek az ügyfeleid?
2019. szept. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!