Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Sürgős! Mennyit kell majd...

Sürgős! Mennyit kell majd adóznom? Gyes és 6 órás munkaviszony esetén.

Figyelt kérdés
Jelenleg gyesen vagyok iker gyermekeimmel. A gyes összege 54000 ft a családi pótlék 26000, szeretnék elmenni 6 órában dolgozni kb 60000 ft-ért. Ilyenkor a gyes után is kell adóznom? Hogy tudom kiszámolni hogy mennyi pénz marad?
2010. júl. 15. 08:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Maga a gyes adómentes, de munkaviszony mellett a bér és a gyes együttes összege után kell adózni. (Kijavítalak: a gyes összege ikergyermekek esetén 57.000 forint).


Kiszámoltam Neked ezek együttes összege után havonta fizetendő adóelőlegedet: 12.954 forint.


Érdemes kiváltanod-ha még nem tetted meg-a Start Plusz kártyát, amely a munkáltatódat részesíti kedvezményekben.

Ez a kártya az Apehnál ingyenesen igényelhető.

2010. júl. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A GYES nem adómentes, csak a rá eső adót nem kell megfizetni. Bruttó 60.000,- Ft bér után, ha 57.000,- Ft a havi GYES összege így néz ki a bérelszámolásod:


Levonások: Nyugdíjjárulék (mindegy, hogy magán vagy nem, a %-a ugyanaz!): 5.700,- Természetbeni egészségbiztosítási járulék: 2.400,- Pénzbeli egészségbiztosítási járulék: 1.200,- Munkaerő-piaci járulék: 900,- SZJA-előleg: 12.954,-

Tehát a 60.000,- Ft bruttó bérből hazaviszel: 36.846,- Ft-ot.

2010. júl. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!