Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Üdv! 2018 október elsejétől...

Sasa69 kérdése:

Üdv! 2018 október elsejétől 2019 szeptember 26 . áig hivatalosan - bejelentett munkaviszonyban álltam a cégemmel . Most, utólag is kérhetem a személyi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
2019. szept. 28. 00:00
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A " 7 " es kommentelőtől szeretném kérdezni : természetesen a szakorvosi igazolás itt van nálam , de miért lenne gond , ha például egy másolatát csatoltam volna ? Azt értem , hogy nincs közük hozzá , de az hátrány ha például csatoltam volna az igazolásról másolatot ? Csak azért kérdem , mert van több cégtől felkérésem novemberi kezdéssel , és szeretném tudni , ha MAJD ott is kérem , oda se csatoljam ?
2019. szept. 30. 02:18
 12/17 anonim ***** válasza:

Ha önként és dalolva odaadod nekik, a Te dolgod (én mint munkáltató nem fogadnám be).


De nem kérhetik, és csatolnod sem kötelező! Én nem adnék orvosi papírokat munkáltatónak, mert semmi köze hozzá, hogy milyen kínjaim vannak. Az magánügy...


Hiába jár 2019. januártól a kedvezmény, mivel most jelenleg szeptember van, év közben a munkáltató visszamenőleg nem tudja megadni, akárcsak a családi kedvezményt sem.

Havonta csak annyit vehet figyelembe kedvezményként, amennyi havi szintre lebontva jár.


Az év közben igénybe venni nem tudott kedvezményt visszamenőleg az év végi adóbevallásban kell feltüntetned ahhoz, hogy hozzájuss.

2019. szept. 30. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Visszamenőleg csak az adóbevallásban tudod kérni. Illetve most adhatsz be önellenőrzést 2014-ig visszamenőleg, ha ezekben az években is vontak tőled szja-t. De a mostani munkahelyed nem tudja neked januárig visszamenőleg kifizetni, ők mindig csak az adott hónapot tudják figyelembe venni a bérszámfejtésnél. Az ideig év többi hónapjára pedig jövő év elején az adóbevallásnál lesz lehetőséged visszakérni a pénzt.

Ha nagyon nem megy az önellenőrzés, de jogosult lennél visszamenőleg 5 évre évi 60-70-80 ezer forintre, akkor inkább fizess egy könyvelőnek, hogy csinálja meg, minthogy eless 3-400 ezer forinttól. (Én mikor tudomást szereztem erről, 4 évet tudtam visszaigényelni, és 240-et utalt a NAV, szóval ne hagy veszni)

2019. szept. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ ! Most már csak egy kérdésem van , mivel tavaly sem én készítettem el az éves adóbevallásomat , nem is kellett , milyen úton tudom azt megtenni ? ugyan is ezzel a részével semmilyen dolgom nem volt eddig ! Édesapám , azután a bátyám cégeiben dolgoztam , ők intéztek mindent adóügyben . Most először helyezkedtem el (tavaly október elsejétől) " idegen " céghez , akiknél ez idáig melóztam , és minden hónapban a fizetésem mellé megkaptam a számfejtő lapot és természetesen a hivatalos bejelentőm is megvan . Magyarán eddig még adóbevallást nem kellett készítenem ....
2019. szept. 30. 11:45
 15/17 A kérdező kommentje:
Édesapám már meghalt , a bátyám már nem vállalkozó , ráadásul vidéken él , ergo tőlük nem tudom megkérdezni ebben az ügyben ....
2019. szept. 30. 11:46
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha van ügyfélkapud, azon keresztül be tudod küldeni az önellenőrzést, le kell tölteni hozzá a NAV honlapjáról az adóbevallás kitöltő keretprogramot.

Ezért írtam korábban, ha ilyen szinten távol áll tőled az adóbevallás, lehet, érdemes egy könyvelőt keresned. Én 10+ éve csináltam a saját, később a párom adóbevallását, és még én is kínlódtam egy darabig az önellenőrzéssel, mikor 4 évre visszamenőleg meg kellett csinálnom. Szóval én a könyvelőt javaslom, még ha bele is kerül az 5 bevallás pár tízezredbe.

2019. szept. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat !
2019. okt. 1. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!