Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valaki ért az ügyfélkapuhoz?(T...

Valaki ért az ügyfélkapuhoz?(Többi lent)

Figyelt kérdés

Munka nélküli voltam,de találtam egy munkahelyet ahol azt ígérték bejelentenek,ezt ügyfélkapun hogyan tudom ellenőrizni?

Most töltöm ott a harmadik hetemet,ilyenkor már láthatom hogy a Tb-met fizeti-e a munkáltato,illetve hol tudom ezt ellenőrizni?



ápr. 25. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]



A linkelt oldalon ügyfélkapuval bejelentkezel és bal oldalt fent lesz egy fül ott rámész hogy biztosítási jogviszony és kiadja az eddigi bejelentett munkahelyeket. Ha bevagy jelentve akkor ott kell lennie a cégnévnek, a feor számnak és a pontos dátum amikor kezdtél. Pl. Ha április 2.-án kezdtél a munkahelyen akkor annak a dátumnak kell ott szerepelni-e.

További kérdésedre is szívesen válaszolok ha kell!

ápr. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzátennék hogy attól a naptól amitől bevagy jelentve attól fizetik a tb-et. Tehát ha például április 2-től vagy bejelentve akkor onnan rendezve van a tb-d. De az április 1-et magadnak be kell fizetned a nav felé ha nem volt korábban munkahelyed és lejárt a 45nap.
ápr. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, hogy valaki munkaviszonyt létesít, a munkaviszony kezdő napjával a TB-törvény szerint biztosítottnak számít. Lényegtelen, hogy fizet utánad bármit is a munkáltató vagy sem. Ugyanis a közterhet a te bruttó béredből vonja le, innentől kezdve készfizető kezesként felel érte. Magyarul: Ha semmit nem fizet be a tőled levont közterhekből, téged attól hátrány nem érhet semmilyen vonalon, a be nem fizetett közterhet a munkáltatótól fogják követelni.


Egyetlen lényeg van, jelentse be a munkaviszonyt a munkáltató a NAV-hoz és a számfejtett, valamint a dolgozó részére kifizetett munkabérekről havonta nyújtsa be a 08-as bevallásokat is.


Ha ez a két feltétel teljesül, akkor ott gond nem lehet....

ápr. 26. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget,időben találtam munkát,nem járt le a 45napom.Igazából azért bizonytalanodtam el,mert valahol azt olvastam hogy a munkáltatónak jövőhónap 12-ig kell befizetnie utánam a tb-t biztosan azért nem látom az ügyfélkapumban.Ezek szerint már látnom kellene az ügyfélkapumban hogy bevagyok jelentve,illetve fizetik a tb-met?
ápr. 26. 12:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Semmiféle befizetést nem fogsz látni, mivel a fizetendő közteher a munkáltató adószámláján fog megjelenni, nem a tiéden. Neked ahhoz viszont semmi közöd, mint ahogy ahhoz sem, hogy befizette valaha a munkáltató a saját adószámlájára felkönyvelt kötelezettségeket vagy sem.


Neked ahhoz van közöd, hogy bejelentett-e, mint munkaviszonyost (ez által biztosítottat), vagy sem, valamint a 08-as havi bevallásokat benyújtja rólad, vagy sem.


A biztosítotti bejelentést a munka megkezdése előtti másodpercig meg kell tennie a munkáltatónak. A NAV rendszer másodpercre pontosan regisztrálja azt. Tehát ha te már 3 hete dolgozol (megkezted a munkád), akkor a bejelentést látnod kéne a saját adataid között. Ha nem látod, akkor fennáll a veszélye, hogy nem jelentettek be.


Biztos, hogy munkaviszonyra kötöttek veled szerződést? Kötöttek egyáltalán veled bármilyen szerződést?

ápr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ügyfélkapun látnod kell hogy be vagy e jelentve de azt hogy fizet e utánad adót azt a bérpapírodon látod. Az első hozzászólásnál már leirtam hogy tudod megnézni hogy bevagy e jelentve. Ha nem látod a cég nevet,feor számot, és a bejelentési dátumot a "biztosítási jogviszonynál"

Akkor nem vagy bejelentve. Ez esetben azonnal kérdőre vonnám a munkáltatómat.

ápr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még annyi hogy egy nappal korábban kell lejelentenie a munkáltatónak a bejelentést a nav felé. Bejelentési idő mindig az a dátum mikor munkába állsz.
ápr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Még annyi hogy egy nappal korábban kell lejelentenie a munkáltatónak a bejelentést a nav felé."


Nincs ilyen szabály. A munka megkezdése előtti percben megtett bejelentés is teljesen szabályos -> a bejelentést a NAV rendszer másodpercre pontosan regisztrálja.

ápr. 27. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!