Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megtagadhatják e egy benzinkút...

Megtagadhatják e egy benzinkúton a megosztott fizetést?

Figyelt kérdés
Meg tortént eset alapján, úgy értem, hogy mondjuk 20ezer forint a végösszeg én meg azt mondom nincs nálam máshogyan pénz és 10 ezret fizetnék kártyával a maradékot meg készpénzben. Az említett benzinkúton azt mondtak nem lehet megosztott fizetést csinálni, mert nem tudják a rendszerben könyvelni. Ugyebár mondjuk az érvenyes tízezres bankjegy törvényes fizetőeszköz, a bankkártyára meg szerződésük van és itt most nem arról van szó, hogy nem működik a terminál vagy hogy 150 forint lenne amit kártyával akarnék fizetni és minimumkorlát van (bár elvileg az is diszkrimináció és nem szabadna). Tehát ez lényegében törvényes fizetőeszköz megtagadása. A benzinkúton azt mondták a cég nem követ el semmilyen szabálysértést, mert a rendszer nem tudja kezelni. Ez az indok se állja meg szerintem a helyét mert ők telepítették a rendszert és nem kellene ilyet használni, ilyen rendszert programozni... Valamit, ez fogyasztóvédelmi szempontból mennyire van rendben egy benzinkúton? Ami nem egy Spar, hogy ha valami nem tetszik azt mondod akkor sztornózzunk, és mégsem vásarolok nálatok. Mert mint említettem előfordulhat, hogy nincs nálad fizetőeszköz úgy és ez csak fizetésnél derül ki, a tankolást meg nem lehet sztornózni, a kútnál meg ez nincs kiírva (ha netán a terminál nem működne az ki szokott lenni írva például)
2019. okt. 8. 21:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Egy számlát csak egy módon lehet kifizetni, vagy KP-ben, vagy kártyával! Ugyanis a számla egy egység, ennek az összegnek kell egyben megjelennie a fizetésnél.


Neked kötelességed úgy menni tankolni, hogy ki tudd vagy kártyával vagy KP-ben az egészet.

Egyébkßent miért nem fizetted ki az egészet kártyával, akkor nincs semmi gond.

2019. okt. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 qkker1 ***** válasza:
88%

"Egy számlát csak egy módon lehet kifizetni, vagy KP-ben, vagy kártyával!"


Ez nem igaz, nem egyszer fizettem részletekben, benzinkútnál, Tescoban, Németországban Lidlben, Aldiban.

2019. okt. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%

"Ez nem igaz, nem egyszer fizettem részletekben, benzinkútnál, Tescoban, Németországban Lidlben, Aldiban."


Ugyanazt azt a számlát, úgyhogy a végén egy blokkot kaptál?

2019. okt. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kedves 1es, mert talan nem volt annyi a kartyan... Azt meg hogy csak egy modon lehet kiegyenliteni azt elegge ketlem, mi a helyzet egy utalvannyal mondjuk az mar on magaban megosztja a fizetest. Es mondjuk az adott kuton pont el is fogadnak bizonyos utalvanyokat... Es nem erzem, hogy kotelessegem lenne ugy menni tankolni, mert rendelkezek megfelelo ellenerteku fizetoeszkozzel, azt meg ha ervenyes tudtommal kotelesek elfogadni. A torvenyek meg tudtommal a fogyasztokat vedik... Ez korbulelul olyan lenne hogy 20ezer forintot csak 20ezressel lehetne kifizetni ket 10ezressel vagy ket 5ezressel es egy 10ezressel mar nem, stb.
2019. okt. 8. 22:31
 5/15 anonim ***** válasza:
49%
Az a baj ezzel a helyzettel, hogy napi országos forgalom annyira elenyészően kis százaléka, hogy még hibaként sem jelenik meg a rendszerben. Sztornó meg azért logikus, hogy nincs benne, mert nincsen visszaszívó rendszer sem, amelyik 23,56 litert visszabír venni a tankból.
2019. okt. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%
Erre szerintem itt nem lesz jó válasz, csak feltételezés, ha úgy gondolod, hogy nem volt jogszerű, akkor tegyél fel kérdést vagy bejelentést a fogyasztóvédelemnél.
2019. okt. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A sztornot nyilvan igy ertettem, hogy ezert nincs. Csak hat egy szupermarketban van visszarura lehetoseg ha nem tetszik valami a vasarlonak, de egy benzinkuton nincs. Es az, hogy ket kulonbozo fizetoezkozben van meg a mondjuk 20 ezer forint, az attol meg ugyanugy 20ezer marad, es pont a visszaru hianya miatt vet fel ez szerintem fogyasztovedelmi problemat, vagy nem tudom...
2019. okt. 8. 22:46
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

"es pont a visszaru hianya miatt vet fel ez szerintem fogyasztovedelmi problemat"


A visszáru fogalma a tankba töltéssel megszűnik, hiszen egyből keveredik a tankban már benne lévő, de korábban vásárolt üzemanyaggal, plusz nem bírod visszavinni, hiszen nem tudod kitölteni ez volt az amit itt tankoltam.

2019. okt. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Lehet nem raktam veszot vagy nem tudom, nem az a problema hogy nincs visszaru, hanem az alapkerdes, a fizetoeszkoz (tekintve, hogy visszaru nem letezik)
2019. okt. 8. 23:24
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

#3, 1998-99 ben voltam pénztáros, már akkor is lehetett utalvánnyal, kártyával és készpénzzel is fizetni, volt olyan, aki mind a hárommal fizette ugyanazt a számlát .... sőt én már benzinkúton is fizettem vegyesen: hűségpontokkal és bankkártyával ill. készpénzzel és kártyával, sőt, a tescoban kuponokkal és kártyával fizetek rendszeresen



Itt inkább az lehetett a gond, hogy a pénztáros nem tudja, hogy működik a rendszer

2019. okt. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!