Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kínából rendelés; vámolás?...

Kínából rendelés; vámolás? (Dhgate)

Figyelt kérdés

Dhgate-ről rendeltem egy replika karkötőt, melynek az ára az oldalon 15€. Így ez nem esik vámolás alá. Viszont ha megfogják mégis és nem hiszik el, hogy 15€ (még kivonattal sem), ezért megnézik online, hogy mennyiért mennek, akkor az eredti árának a 27%-át fogják venni?


Ez a kérdés merült fel bennem. Elnézést, ha hülyeség, de most rendelek először Kínából és érdekel.



2019. okt. 14. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. De el fogják hinni, hogy 15€. Ez nem olyan, mint amikor egy iPhonera ráírták, hogy Toy Phone 2$. Azt tényleg nem hitték el. Nem hülyék a vámosok, de nem is szórakoznak indokolatlanul.
2019. okt. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na akkor tegyük tisztába a fogalmakat:

Van a VÁM és van az ÁFA.

A vám nem 27 %, amire Te gondolsz, az az EUn kívüli áruknál felszámolandó 27 % ÁFA.


Vámot más esetben kell fizetni és itt pontosan el tudod olvasni, hogy mi mennyi és mikor számítják fel:


"2. EU-n kívüli vásárlás (pl. USA, Kína)

Itt már egy kicsit bonyolultabb a helyzet

Magánszemélyek között (GIFT jelölésű):

0 - 45 € (~12.690 Ft) között vámmentes

45,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli

150,1 - 700 € (~197.400 Ft) között 2,5% vám és 27% ÁFA terheli

700,1 € felett: kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli


Cég - magánszemély között (pl. ebay-ről rendelt áruk):

0 - 22 € (~6.204 Ft) között vámmentes

22,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli

150,1 € felett kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli


*kereskedelmi vámtarifa: jogszabály alapján egyes áruk, árucsoportok külön kategóriát képeznek, a vám mértéke kategóriánként változó 0-12%-ig terjedhet



!!! FONTOS MINDIG A POSTAKÖLTSÉGGEL EGYÜTT SZÁMÍTOTT ÁR SZÁMÍT !!!

(Ez valami írtó nagy hülyeség, de gyakorlatba sajnos így van, azaz ha olyan árkategóriába esik akkor a ptkg.-re is ráfizeted a vám% majd pedig a növelt összegre az ÁFA%-ot)"


Forrás: [link]

2019. okt. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, rosszul írtam, elnézést.


Viszont akkor biztosan nem kell félnem az eredeti termék árával számolás miatt? (Azért érdekel ennyire, mert az eredeti karkötő ára több mint egy millió forint.)

2019. okt. 14. 16:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Én minden ilyen tételt külön fizetek. A banki bizonylaton rajta van a rendelésszám, ami megegyezik a csomagon levő rendelésszámmal. A kör bezárult és bizonyítottam, hogy mennyit vontak le a számlámról amikor kifizettem az adott rendelésszámú árut.
2019. okt. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!