Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Auto eladása után nem kell...

Auto eladása után nem kell adózni ha kevesebbért tudtam csak eladni mint amennyiért vettem ugye?

Figyelt kérdés
A vételi számla megvan de az rladasi szerződésbe végül nem írtuk bele a vételárat.

2019. okt. 21. 08:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Vételárat miért nem írtátok bele?


Ilyen esetben miként bizonyítod, hogy mennyi volt a belőle származó bevételed, és hogy tényleg nem kell adóznod belőle?


Ha nem is írjátok bele az adásvételi szerződésbe, legalább egy átvételi elismervény legyen ilyenkor az ügyletről, amelyen szerepel egy vételár.


Adózás van, ilyenkor nincs "pacsi". Minden sz@rról legyen papír, az a biztos!


"Auto eladása után nem kell adózni ha kevesebbért tudtam csak eladni mint amennyiért vettem ugye?"

Kérdezed, de úgy miként tudod bizonyítani, hogy kevesebbért adtad el, mint amennyiért hozzá jutottál, ha nincs sehol papíron a vételár?


Egyébként tényleg csak a különbözet után kellene fizetni SZJA-t. Évi 600 ezer forint bevételig az ingóságok értékesítése után nincs SZJA fizetési kötelezettség magánszemély esetén.

2019. okt. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!