Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valaki nem fizeti maga...

Ha valaki nem fizeti maga után a tb-t, akkor a gyakorlatban mire számíthat?

Figyelt kérdés

Jelenleg állást keresek, október 25-től kellene fizetnem magamnak.

Egyrészt elvi okokból nem vagyok hajlandó fizetni: egy rokonom nemrég halt bele egy rutinműtétbe, mely elvileg jól sikerült, de másnap több órába telt mire egyáltalán észrevették, hogy meghalt. Emellett évek óta ha minőségi orvosi ellátást akarok, több tízezreket, százezreket kell a magándokinál hagynom (fogorvos, szemészet, nőgyógyász, alapvető vizsgálatok). Tehát gyakorlatilag az ablakon is kidobhatnám azt az összeget.

Másrészt: mivel nincs jövedelmem és nem tudom mikorra sikerül állást találnom (remélem mielőbb), így örülök, ha az albérletet, ételt sikerült kigazdálkodnom. A párom dolgozik, így hiába kérném, hogy kapjak pár hónap mentességet a tb fizetés alól, nem adnának.

Mikor a párom nem talált munkát 2-3 hónapig és mellette nem fizette a tb-t, ha jól emlékszem még csak le se vonták tőle később (nem járt neki álláskeresési járadék, tehát fizetnie kellett volna maga után). Viszont ismerek olyat, aki 1 évig nem fizette és be akarták kamatostul hajtani, végül a rokkantságára, betegségeire hivatkozva elengedték.

Hány havi elmaradás után tűnik fel nekik? Milyen következményekre lehet számítani?


2019. nov. 13. 10:55
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

10. Szerinted ez jó, szerintem meg nem. A boltban sem fizeti ki helyettem más az árut, ha nekem nincs pénzem. És igen, a menzakaja nem ízlett annak idején, így nem is ettem ott. A szüleim is belátták, hogy minek fizessenek oda, ha úgyis éhesen megyek haza, hisz így otthonra is vehetik az ebédet/hozzávalókat azaz két helyre fizethetnek, amit épeszű ember belát: értelmetlen.

Nos, te elégedetten fizesd nyugodtan a szociális alapon azok helyett, akiknek erre nem telik, mellette fizesd a magándokit. Örülök, hogy te ezzel így elégedett vagy, én nem.


A tippeket köszönöm, járok szavazni rendszeresen de sajnos mindhiába amíg sokak szerint jó a rendszer annak tudatában, hogy lehetne rosszabb is. Valóban lehetne rosszabb is, de lehetne sokkal jobb is.


Valóban ez egy meddő téma, így szeretnék visszatérni az eredeti kérdésre. Amit leírtál azt magamtól is kikövetkeztettem, így újat nem adott elméleti síkon. Továbbra is a gyakorlati tapasztalatokra lennék kíváncsi. Mellesleg megjegyzem, hogy nem évekig nem fizetném, hanem csak 1-3 hónapig, remélhetőleg mielőbb munkát találok.

2019. nov. 14. 11:13
 12/12 anonim ***** válasza:
43%

Már leírtam, hogy mire számíthatsz:


"Mire számíthatsz, ha nem fizeted?


Arra, hogy egyszer megtalálnak, vagy nem.


Ha megtalálnak, akkor utólag behajtják rajtad jóval nagyobb költségekkel, ha nem találnak meg, akkor pedig örömködj. :)


A megtalálás következményei: Mindenféle, amire a törvény egy végrehajtót felhatalmaz. Vagyonfeltárás, lefoglalása, értékesítése, bankszámla inkasszálás, jövedelem letiltás, stb."


Nem utaltam egyszer sem arra, hogy nekem ez így jó, és elégedett vagyok vele. Viszont akkor joggal kérem a halálbüntetés visszaállítását, mert nem vagyok hajlandó gyilkosokat eltartani a családom mellett.


Csak ismétlem önmagam: Olyan ideális megoldás nincs, ami mindenkinek megfelel.

Ezt vagy tudomásul veszed, vagy nem...

2019. nov. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!