Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van olyan könyvelő, aki...

Van olyan könyvelő, aki MINDEN adózási ügyet elintéz helyettem úgy, hogy nekem semmi dolgom ne legyen az egésszel?

Figyelt kérdés
Igazából nem értem az egész adózási rendszert, és untat, fáraszt, lemerít, nincs időm és energiám azzal foglalkozni, mi után mennyit és hogy kell fizetni, de ha ez van meg az van, akkor mit, meddig, kinek a milyébe és hogyan. Ezért érdekel, van-e olyan könyvelő, aki minden pénzügyet képes megoldani.

2019. szept. 10. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért, mi másra való egy könyvelő? Nem azért fizeted hogy ától cettig mindent megcsináljon?
2019. szept. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Néha másoknál azt láttam, hogy a könyvelő is olyan dolgokat kérdez, amikről az illetőnek fogalma nem volt. Elvárja, hogy valaki értse az egészet. Nekem az a bajom, hogy kb. annyit tudok az adózásról, mintha most jöttem volna az őserdőből. :)
2019. szept. 10. 12:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég fura, mi általában minden adózási dolgot intézünk az ügyfél helyett (az utalást kivéve). Kérdése esetén tájékoztatjuk és felhívjuk a figyelmét a változásokra. Szerintem ez alap dolog ha könyvelőt fogadsz.
2019. szept. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Anyósom egyéni vállalkozó, lövése nincs a pénzügyekről, mindent a könyvelője intéz, neki csak hó elején el kell utalni a KATA-t. És azt hiszem, nem is fizet neki sokat.
2019. szept. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem olyan könyvelő kéne, aki képes esetleg kicsit elmagyarázni, mi hogy van, hogy valami halvány gőzöm legyen róla, mi az ÁFA, mikor kell fizetni, mikor nem, mi után, meg hogy milyen formában lehet pénzt keresni, ha nem akarok vállalkozó lenni, meg KATÁS se, mert annyi bevételem nincs, ás az a kevés is rendszeretelenül, hogy minden hónapban 50e -et fizessek a semmiért.
2019. szept. 10. 14:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Írj privátot, ha tudok, akkor segítek.
2019. szept. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

milyen formában lehet pénzt keresni, ha nem akarok vállalkozó lenni, meg KATÁS se, mert annyi bevételem nincs, ás az a kevés is rendszeretelenül, hogy minden hónapban 50e -et fizessek a semmiért.


Neked varázsló kell, nem könyvelő.

2019. szept. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellene végre érteni, hogy a könyvelők is csak szabályos tanácsokat adhatnak. Ehhez van némi szüksége információra az ügyféltől, én azt tapasztalom hogy sokszor az ügyfelek az alap dolgokat se tudják magukról.... Igyekszem türelmesen felderíteni, de tudjátok, vállalkozóként mindent a könyvelőtől vártok el. A könyvelő könyvelő, adózáshoz könyveléshez ért, de nem kell hogy értsen a pénztárgépüzemeltetéshez, nem kell értenie a kereskedelmi az autószerelős és kitudja hány jogszabályt, nem kell értenie ahhoz, hogy kienk milyen engedély kell, ezeknek a vállalkozó dolga utána járni, nem pedig a könyelőé... Sajnos azt látom, könyvelőként erőn felül igyekszünk mindenben segíteni még a munkánkon kívül is, és amikor valami nem okés, akkor egy ember lehet h....e a könyvelő..... Aki vállalkozik, vagy vállalkozni akar, legyen tudatában annak, hogy a könyvelő nem varázsló..... A nem akarok áfát fizetni de nyereségem legyen és hasonló szitukkal már tele a padlás.
2019. szept. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!