Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB törvényt visszavonhatják még?

TB törvényt visszavonhatják még?

Figyelt kérdés
[link]
2019. dec. 12. 15:42
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán von vissza bármit ez a drága kormány, szóval dübörgünk tovább a neokon szociopátia útján. Előre mind, ki szerint a szegény nem ember!
2019. dec. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
54%

Nem is ertem miert sirtok hogy ez nem jo. Miert is kene az en tbmbol fizetni mas notorius munkakerulo műtétet, vagy kedvezmenyes gyogyszeret..


Aki akar ellatast az dolgozzon, munka meg van boven, csak keresni kell es nem otthon henyelni.


Majd ciganyek rajonnek hogy nem lesznek ellatvay talan elkezd csokkenni a számuk is (nyílvan ez utopia)

2019. dec. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Sokan nem értik miért nem jó, akkor gondolkozzatok. Cigányné idáig ha fájt a szíve akkor elment a háziorvoshoz majd a kardiológiára és jóesetben gyógyszerre időben helyrerakták. Persze mindezt ingyen és a mi adónkon.

Nade ha cigánynéra a háziorvos sem néz rá amíg nem fizet akkor oda sem fog menni.

De cigányné ha két év múlva felborul mert infarktust kapott akkor ráhívják a mentőt és viszik szívkatéterezni, stentet berakni stb milliókért mert ugye a sürgősségin nem kérnek pénzt.

Na ez kinek az adójának fog többe kerülni, és ki elöl foglalja majd a mentőt meg az orvosi teamet??

Mert ugye cigánynén továbbra sem fogják tudni behajtani, de ez a népség nem fizetni fog hanem "majd ráérünk ha a mentő visz" mert akkor ingyen, várólista nélkül megoldják.


Na ezért nem jó hogy megszavazták...


Ez egy szélsőséges példa, nade épp elég ha cigányné a viszkető seggével nem megy be a bőrgyógyászhoz ahol kiderülne hogy rüh és csak egy 1000Ft-os gyógyszer kell, de nem, nem fog kiderülni, hanem majd a gyerekeidet végigfertőzi a buszon rühvel meg tbc-vel stb.


Úgyhogy lehet pampogni hogy az "én adómból más ne kapjon", de a végén ígyis-úgyis te húzod a rövidebbet..


Arról nem is beszélve ha vidéki zsákfaluban lejár a munkanélküli segélyed vagy iskola után nem találsz bejelentett állást akkor úgyszint jönnek a milliós számlák egy baleset esetén mint amerikában.



Hidd el, nem jó ez senkinek, ideiglenes tűzoltás mert ideiglenesen kevesebben lesznek dokinál. Utánna viszont annál többen és többért...


Ja és a NAV soha senkitől eddig sem próbálta meg behajtani az elmaradt eü díjjakat...

2019. dec. 13. 08:50
 14/30 anonim ***** válasza:
60%

@12 950k bruttóból vonják a TB-t esetemben, tehát jelentősen többet fizetek be, mint az átlag. Én ilyen alapon követelhetném azt, hogy annak, aki havi 800k jövedelemnél kevesebbel rendelkezik, ahhoz menjen ki később a mentő, mint hozzám, kapjak privát szobát a kórházban, a 400k bruttó jövedelműek meg caak háziorvosi ellátást kapjanak, de szakorvos ne nézzen már rá arra, aki csak ennyi fizet be.

Amúgy egy olyan országban, ahol az emberek igen tekintélyes része kamu minimálbérre van bejelentve, ez minimum gerinctelen kijelentés. Azért fizetjük másoknak a TB-jét, hogy ne haljanak meg emberek egy relatíve fejlett országban kezelhető betegségekben. Komolyan ennyire önző gyökerek vagytok?

2019. dec. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező nagy tévedés, igenis szokott a nav egészségügyi szolgáltatási járulékot behajtani. Nálam rengeteg ügyfélnél jött végrehajtás régi, elmaradt járulékra.


Amúgy meg ha valaki nem talál állandó, bejelentett munkát vagy ilyesmi, akkor fizesse ki a 7.710 Ft-ot júliustól és meg is van az ellátása. Ezt egynapi alkalmi munkából ki lehet termelni.


És nem, én nem önzőségből írom ezeket, igenis nem véletlenül van közös teherviselés az országban. Engem nem zavar, hogy az átlaghoz képest dupla/tripla járulékaim miatt nem kapok extra ellátást, nem is várom el. Ha valami bajom van úgyis magánba megyek. De azt senki se várja el szerintem, hogy mindent ingyen kapjon. 7.710 Ft-ot ki lehet gazdálkodni.


Amúgy a MOK megkereste a bajszos szart, hogy vonja vissza az elfogadott tb törvényt. Az még egy utolsó mentsvár lehet (bár szerintem nem fogja amúgy).

2019. dec. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
@15 7710 ft-ot könnyedén az gazdálkodik ki, akinek ez a kiadás nem is fog felmerülni. Nagyon sok magyar családban van 25000 ft alatt az egy főre jutó jövedelem, ezekben 7710 ft rengeteg pénz. Látszik, hogy sosem éltél mélyszegénységben. Én igen. Most simán ki tudok fizetni egy karibi hajóutat, akkor meg egy csokit sem kaphattunk, pedig többet dolgoztak a szüleim, mint én. Nagyon könnyű mások felett pálcát törni.
2019. dec. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Akiknél alacsony az egy főre jutó jövedelem, ingyenes ellátásban részesülnek, ahogy eddig is...
2019. dec. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

9, nem tartottál ebből te semmit.

Mesélj... Kényszerítsük katába? Drágább, nem legális.

Legyen megbízott? Bukja a biztosítottságot (elég ennyi idő és bér).

2019. dec. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
92%

12, én a munkám okán sokszor találkozom azzal, hogy rossz a nav/oep közri adatszolg.

Eddig is kellemetlen volt a betegnek, ha közölték, hogy bocsi, piros a lámpa, pedig tisztességesen fizetett. Most nem lesz lehetőség bizonyítani, nem látják el. Amíg az állami informatikai rendszer f.s, ezt bevezetni nem kellene.

2019. dec. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Nem fogok beleállni a frusztrált személyeskedésbe.

Katába kényszerítés nyilván nem megoldás, sosem javasolnék ilyet, nem is tettem. Annyit írtam csak, hogy van megoldás erre a helyzetre, ennyi.

2019. dec. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!