Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Weboldalakat szeretnék készíte...

Weboldalakat szeretnék készíteni hobbi szinten. Hogyan csináljam, hogy ne szegjek meg törvényt?

Figyelt kérdés

Csak egy kis plusz bevételt szeretnék, mert ez az a dolog, amit kifejezetten szeretek csinálni. Maximum havi 50.000Ft-ot tudnék keresni vele. (Vagyis ez a szint lenne az, ami után megállnék, mert úgy hallottam, hogy ez alatt az összeg alatt nem kell adózni. [Lehet, hogy ez nagy hülyeség...]).

Pár hónapja végeztem felsőfokú szakképzést, de attól eltérően folyamatosan képzem magam és egyre többet és többet akarok tudni.

Ezért szeretnék ebből egy kis pénzt is szerezni, de ha vállalkozó lennék, akkor ha jól tudom, akkor minden hónapban 50.000Ft-ot kéne fizetnem, még akkor is ha nincs bevételem.

Szóval szerintetek mi a legjobb megoldás?

20 éves vagyok, még nincs munkahelyem.

Köszönöm a válaszokat.



2014. júl. 22. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:

üzletszerű tevékenységnek minden egyes forintja után adót kell fizetni.


legálisan csakis vállalkozóival csinálhatod. Has nincs bevételed, akkor nem kell vállalkozói.

2014. júl. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs bevételem, szóval nem kell vállalkozói, de akkor hogyan adózok?
2014. júl. 23. 01:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha szerzel egy munkahelyet, akkor adóznak helyetted, és mellette csinálhatsz weboldalakat mint vállalkozó, és csak a nyereség után kell adóznod. Ha van. :)
2014. júl. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs az oldalnak bevétele, akkor nincs mi után adózni.
2014. júl. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát, de ha nincs bevétel és katás vállalkozó lennék, akkor is kellene havonta 50.000Ft-ot fizetnem, nem?
2014. júl. 24. 18:22
 6/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy kell!


De ha nincs bevétel, akkor minek aktásnak lenni?

2014. júl. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*katásnak
2014. júl. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát, mert ha jönne egy megrendelő, aki kér egy webshoppot, akkor mondanék neki egy árat és gondolom kérne a munkáról számlát. Illetve én sem szeretnék törvénybe ütközni.
2014. júl. 27. 21:33
 9/10 xeniah válasza:

Keress egy normális munkahelyet, ahol főállásban bejelentenek. Mellette hobbiból csinálhatod a weboldal-készítést. Ha max. havi 50ezret akarsz vele keresni, úgysem tudnál belőle megélni, 20 évesen már ne mással próbáld meg eltartatni magad.

Ha akad megrendelő, akivel meg tudsz egyezni az árban, ráérsz akkor kiváltani a KATA-t, és ha van főállásod, akkor csak havi 25ezret kell fizetned adóba (+kamara és helyi adó), amit szüneteltethetsz is, ha mégsem lesz állandó megrendelésed.

2014. aug. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. aug. 5. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!