Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Üdv! Ha Magyarországon lakom,...

Üdv! Ha Magyarországon lakom, de külföldre járok dolgozni, akkor kell adót fizetem?

Figyelt kérdés

2020. jan. 3. 04:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindig kell adót fizetni. Milyen adóra gondolsz?
2020. jan. 3. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 belapus ***** válasza:
100%
Alapesetben a jövedelmed után - vagy az egyik vagy a másik országban - adóznod kell.
2020. jan. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 télapóápolólapát válasza:
Amelyik országban dolgozol abban kell adóznod jövedelmed után,de mivel te (jobb esetben) nettót kapsz kézhez az már le lett vonva a bruttó béredből amit a munkáltatód számol. A munkáltató pedig alapjáraton adózik munkavállalói után. Akitől a fizetésed kapod részletesebben tud tájékoztatni, ha nagyon érdekel tőle nyugodtan kérdezd meg.
2020. jan. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
na és ez a baja Sopron városának xd
2020. jan. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 klutty válasza:
Bocs, de mi köze ehhez Sopronnak? Nem a város szedi be az adót, hanem a központi költségvetés. Sopron részben onnan kapp támogatást, részben az iparűzési és egyéb helyi adókból van bevétele. Ezt nem a kérdező-től vonják le. Annyiban viszont igazad van, hogy mivel sokan átjárnak dolgozni, nincs munkaerő és ezért kevés az olyan cég, amely helyben fizeti az iparűzési adót.
2020. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Laylah ***** válasza:
Abban az országban fizetsz adót, ahol dolgozol. Érdemes a kinti munkavállalásról a nyugdíjfolyósítót is értesíteni. Azt viszont nem tudom, hogy mivel az egészségügyre is a másik országban fizetsz, ezért itthon jogosult vagy-e TB-re, én nem hiszem.
2020. jan. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!