Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakáskiadás után 15% adót...

K_Tamás kérdése:

Lakáskiadás után 15% adót fizetek be a NAV-nak, ezt valamilyen legálisan úton el lehet kerülni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy esetleg a gyerekem nevére ha nyitok folyószámlát és neki jön a bérleti díj, vagy el lehet költségelni EV-s ismerős bevételébe ? Előre is köszönöm.

2020. jan. 9. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

100 %-os bevételből CSAK 15 %-ot kell fizetned - nem vagyok kormánypárti, de nem gondolod, hogy ez elég kedvező adózás? Ráadásul félpasszív jövedelem - ha hosszú távon adod ki, nem sok dolgod van vele.


A legális az, ha kiadod és adózol utána. Amiket felsoroltál, az illegális.

2020. jan. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A 100% bevételből el lehet számolni minden nélkül 10% költségátalányt, tehát tulajdonképpen a 90% után kell a 15%-ot megfizetni, azért ezt ki lehet bírni azt gondolom....

Szerinted legális az ismerős EV bevételébe számlázni.... Ó anyám!

2020. jan. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nyílván, igazatok van, de a dolog hátterében az van, hogy ez nekem nem bevétel, mert a kiadásból befolyt pénzből, az anyám nyugdíjjas otthoni ellátását fizetem, így nekem annyi marad, hogy 3havonta befizetek 60eFt-ot a NAV-nak.

Esetleg a idősotthontól ha kérek számlát/nyugtát akkor lefedhetem kiadásnak a befolyt bevételt szerintetek ??

2020. jan. 10. 07:33
 4/7 anonim ***** válasza:
A kettő nincs összefüggésben, ez neked bevétel, az hogy mire költöd, irreleváns... Ha nem lenne mit bérbeadnod is fizetni kéne a nyugdíjas otthonnak...
2020. jan. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xswerdy ***** válasza:
ha más településen bérelsz ingatlant, akkor azzal csökkentheted a bevételedet. De az ottani számlának a tulajdonos nevére kell szólnia, és szerintem az idősotthoni ellátás, az más kategória, nem bérleti díjként számlázandó.
2020. jan. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"az anyám nyugdíjjas otthoni ellátását fizetem, így nekem annyi marad, hogy 3havonta befizetek 60eFt-ot a NAV-nak."


Az, hogy Te mire költöd a bevételt, abszolút nem érdekli a NAV-ot. Igen, örülj neki, hogy egyáltalán van mit kiadnod, van miből fedezned az anyukád ellátását, mert ha ez nem lenne, akkor sok idősnél az lenne a megoldás, hogy a lakást eladják és abból mennek idősotthonba.

2020. jan. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%

Én kocsmában költöm el az ebből származó jövedelmem.

Sértő, hogy nem írhatom le költségként. Micsoda egy ország... :)

2020. jan. 11. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!