Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Eladtam lakásomat 5 éven...

Eladtam lakásomat 5 éven belül, jövedelmem származott belőle, de nem tervezem bevallani, rizikók?

Figyelt kérdés

Kb 700-800k-t kéne adóznom utána, ami röhejes (főleg úgy ha tudnátok az előéletét), szóval én ezt valahogy nem akarom befizetni. Ugye 5 év az elévülési ideje.

Magánszemély vagyok, fix havi jövedelemmel, a nav automatikusan elkészíti a bevallásomat.

Vettem egy másik lakást az eladott lakás árából (olcsóbban 3 millióval, így azután nem kellett illetéket fizetni, - lakáscsere illetékbeszámítás miatt-).


Nekem kellett az előző lakás adávsételijét elküldeni, mert állítólag (ügyintézővel beszéltem), ők nem látják a földhivatalhoz érkeztetett adásvételiket, ergo nem tudják mennyiért adtad el.


Kérdésem: Mennyire nézhet utána a nav ezeknek az eladásoknak? Illetve ha lebuknék, akkor ugye "önellenörzést" lehet csinálni, és ott bevallani.

Azt tervezem, hogy a pénzt félrerakom, 5 évig, ha esetleg lebuknék.



2020. jan. 26. 11:33
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Illetve ha az első évet megúszom, utána mennyire esélyes hogy elővennék az ügyet később?
2020. jan. 26. 11:35
 2/21 anonim ***** válasza:
Nekem a NAV automatikusan kiküldte a fizetési tájékoztatót, amiben lehetett kérni, hogy 1 év alatt részletekben fizetem be az adót. Biztos vagyok benne, hogy tudni fognak az eladásról. Persze megpróbálhatod, de szerintem nem fog menni az adócsalás. Nézd meg a büntetés mértékét!
2020. jan. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Azt hallottam, hogy magánszemélyekkel elnézőbb a nav, mint cégekkel.


És az hogy volt, eladtad a lakást, és következő évben jött a navos levél?

2020. jan. 26. 11:40
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Olyannál akarsz csalni, amit teljes mértékben nyomon tud követni a NAV? :D


Minden adásvételi szerződésből kap az adóhivatal. A vevőnek kivetett illeték miatt nyilvántartják az ügyletet, azon belül mind a vevőt, mind az eladókat adataikkal együtt.

Szerinted? Csak egy gombnyomás...


Azon kívül milyen önellenőrzést akarsz akkor, amikor már az utólagos adóellenőrzést megkezdték Veled szemben? Kizáró ok. Akkor már nem fogadják el az önellenőrzést. Az csak akkor működik, ha Te veszed észre a hibád/tévedésed és még az ellenőrzés megkezdése előtt korrigálsz.


"állítólag (ügyintézővel beszéltem), ők nem látják a földhivatalhoz érkeztetett adásvételiket, ergo nem tudják mennyiért adtad el."

Efelől erős kétségeim vannak, hiszen a vevőnek kivetik a vagyonszerzési illetéket, annak pedig az adásvételi szerződésben szereplő összeg többnyire az "alapja", amelyben Te, mint eladó szerepelsz. :)

2020. jan. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

" Efelől erős kétségeim vannak, hiszen a vevőnek kivetik a vagyonszerzési illetéket, annak pedig az adásvételi szerződésben szereplő összeg többnyire az "alapja", amelyben Te, mint eladó szerepelsz. :)


"


De abból nem tudják, hogy én mikor szereztem meg az adott tulajdonrészt :)


Valamint van a navnak kalkulátora, amin szerepel hogy mennyi volt az aldási költség, ügyvéd költsége, felújítás költségei, lehet hogy 0ra jön ki a haszon rá.

2020. jan. 26. 11:57
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezek mindent tudnak, ezt nem fogod megúszni.
2020. jan. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Ha utolérnek kifizetem, megvan rá a pénz, betudnám fizetni.


Csak valahogy nem fair dolog ez, hogy az országban milliárdokat lopnak, én meg megvettem egy hozzátartozómtól a tulajdonrészét, és még azután is adózzak.


Ha nem az lenne, hogy ellopnak mindent ebben az országban még be is fizetném, de mire adózzak? Hogy elköltik stadionokra meg ilyen hülyeségekre az adófizetők pénzét? Akkor inkább magamra költöm.

2020. jan. 26. 13:30
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

Az, hogy kitől vetted, a kérdéses ügyben semmit nem jelent. Nem volt a tiéd, fizettél érte, a tiéd lett. Ez adóköteles ügylet, ez van.


Az pedig, hogy mások mit csinálnak, téged nem mentesít a törvényszegés alól.

Mások embert ölnek, akkor ha ők csinálják, neked is lehet?

2020. jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ha te eladsz egy autót, amit te újonnan vettél, kifizetted rá az áfát stb, azután is adózol? Arról is tudomást szerezhetnek ennyi erővel..
2020. jan. 26. 14:36
 10/21 anonim ***** válasza:
87%

Más téma az autó.

Elhiszem, hogy nem értesz egyet a dologgal, de attól még ez a szabály.

Ennek az országnak az állampolgára vagy, ezeket a törvényeket kell betiltanod.

Megteheted, hogy nem tartod be, akkor vállald a következményeit is.

Azt, hogy ténylegesen le fogsz-e bukni, senki nem tudja neked megmondani, de valószínüsíthető, hogy igen.

Egyébként az élelmiszerekkel is fizetünk adót, holott már egyszer adóztunk a fizetésünkből, nem is keveset. Lehet ez ellen is lázadni, ne vegyél élelmiszert, termeld meg magadnak.

Lakást sem kötelező venni, de ha veszel, akkor ezzel jár.

2020. jan. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!