Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lenne egy webshopom amit...

Lenne egy webshopom amit elindítok, de még nem rendelt senki de nekem viszont a számlákkal el kellene számolni visszamenőleg, hogy volt forgalmam? Hogy tudnám megoldani.

Figyelt kérdés
KATA adózó lennék teljesen mindegy mennyi számlát állítok ki 12 millió ft ig.. Kérem ne offoljatok... Nem igazán helyes megoldás de fontos lenne ha meglehetne oldani. Ha sima boltom lenne akkor egyszerű lenne mert ott a sima számlatömb.

2020. febr. 3. 11:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Én észrevettem, hogy fiktívet akar, le is írtam, hogy nem szép dolog fiktívet kiállítani. Azt is leírtam, hogy ha nincs számlatömbje, akkor ennyi volt, már nem tud visszamenőleg írni. Ha meg februárra kell, akkor vegyen most egyet vagy írjon a számlázóprogramba és ennyi.

Bak, értem én, viszont az ő verziójára vagyok kíváncsi. Sok mindent láttam már én is, ilyet is nem egyet.

2020. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönnöm szépen mindenkinek a korrekt válaszokat és azzt is , hogy nem küldtetek el távolabbi éghajlatra... igen . Igen támogatási dologról van szó, még nem működik a dolog. Csak felszeretnék készülni minden dologra. De ha nekem van egy webshopom és "fiktíven számlázok" annak kell , hogy legyen nyoma nem ? pl tőlem rendel Tóth Aladár azt ki kell küldenem , hogy legyen nyoma nem ? Meg az összegnek be kell érkezni a számlámra gondolom ? Mert ha én akár számlatömbbel írogatok számlát akkor is azt ki kell küldenem ... ha üzleti személyes kereskedelem lenne akkor semmi gond nem lenne akkor csak írogatnám simán a számlatömböt. Igen tudom előre meg kell venni azt is... KÉREM aki benne van ebben a dologban írjon nekem. köszönöm szépen . további szép napot !
2020. febr. 3. 15:07
 13/21 A kérdező kommentje:
azért "kellene" ez a dolog mert ha nem lesz esetlegesen megrendelés akkor nekem fel kell mutatnom , hogy márpedig volt.
2020. febr. 3. 15:12
 14/21 anonim ***** válasza:
33%
De még mindig nem értelek. Most is írhatsz ugyanezzel az elvvel számlát. Azért mert neked webshopod van, attól még vehetsz fel rendelést mondjuk telefonon, aminek nincs nyomat. Aztán megírod róla mondjuk a kp-s számlát, mert személyesen vette át. Probleme solved. Ha kicsit belegondolsz, nem olyan bonyolult ez.
2020. febr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Húúúú, ez így nagyon nagy bukta lesz, ha Te fiktív számlákat állítasz ki. Ha támogatást kapsz, elegendő, ha csak az egyik számlára ránéznek, kiderül, hogy Gipsz Jakab nem is abban az utcában lakik, így aztán nem is vett semmit - ennyire azért ne nézz hülének másokat, a támogatást megítélők sem most kezdték a szakmát...

Ha megbuksz, vissza kell fizetni a támogatást - nem éri meg. Sőt, nem csak vissza kell fizetni, hanem akkor még megy a bünti a fiktív számlák kiállításáért is - az meg már sokkal komolyabb lesz!

2020. febr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
nem mondtam biztosra , hogy én fiktiv számlát írok... csak ha szükség lesz rá ! Személyesen is átadhatom a terméket ha webshopból rendelik ? oda már több dolog kellene nem ? MÉG EGYSZER LEÍROM NINCS SEMMI VÁLLALKOZÁS ÉS REMÉLEM NEM IS LESZ SZÜKSÉG ERRE !
2020. febr. 3. 15:46
 17/21 anonim ***** válasza:
Miért ne lejetne személyes átvétel egy webshopnál? Ha nem tartasz fenn üzletet, akkor is lehet. Rengeteg webshopnak csak átvevőpontja van.
2020. febr. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
utolsó köszi
2020. febr. 3. 16:26
 19/21 anonim ***** válasza:
33%

Nagyon nem tanácsot adva... veszel egy kps szamlatombot amíg nem jön be a full elektronikus számlázás vagy elektronikus számlázóba valos adatokkal állítasz ki fiktív értékesítésről vagy szolgáltatásról számlát . A webshopodban generálhatsz magadnak annyi fiktív azonos nevű vevőt ahányat akarsz.Csak az adatok valósnak kéne legyenek amiket a szamlazo alapbol behoz ha nem maganszemekynek adsz el. Kiállítod a számlát összesítőbe leadod követő hónapban és reménykedsz hogy nem ellenőriznek vissza.

Szofisztikaltabban meg nem saját webáruházat hozol létre, hanem online piactereken értékesítesz. Hatékonyabb , fajlagosan olcsóbb de tőkeigényesebb is ha utalásos a rendelés és valos adataid is lesznek valós ügyfelektől , akiket nyugodtan leellenőrizhetnek.

Hidd el volt itt nattolyan is hofy úgy akart a katas hitelt hogy szinte csak fiktív bevétele volt kimaxolva a kata kedvezőbb adozasi határát. De valóban nemcsak màsokat, hanem önmagàt is becsapja az ilyen dologgal ha erre lenne rászorulva az emberfia.

2020. febr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
köszönöm !
2020. febr. 3. 16:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!