EToro után adózás?

Figyelt kérdés
Ha EToron van tőzsdei nyereségem, eladásonként (ha pl eladok egy részvényt) kell 15% szja-t fizetnem, vagy csak akkor ha ki is utalom a pénzt saját szmlára?

2020. febr. 12. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Könyvelő.



Egyébként adózás szempontjából teljesen lényegtelen, hogy hazautaltad-e, avagy nem.


A lezárt (eladott) pozíciók számítanak.

2020. febr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én azért inkább a könyvelőt javasolnám, mert lehet, hogy egyik eladáson nyereséged van, a másikon veszteséged és mondjuk több a veszteséged, mint a nyereséged, akkor (szerintem) nem kell adózni, csak a nyereség után. De ugyanúgy nem értek hozzá, mint az egyes, úgyhogy könyvelő vagy vársz itt valakire, aki azt mondja magáról, hogy ért hozzá és hiszel neki :)
2020. febr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző, igen, a veszteségek bizonyos feltételek mellett szembeállíthatók a nyereségekkel.


De mindenképpen könyvelő kell a történethez, s abból sem mindegy, hogy milyen. Ez a terület sokuk számára felfedezetlen...

2020. febr. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a lényeg hogy a nyereséged árfolyamnyereség-e, vagy osztalék.


Ha részvényt veszel mindkettő lehetséges. Ha árfolyamnyereséged van, akkor 15% SZJA, ha osztalék, akkor szochó is terheli.


Ahogy az előzőekben irták, a jövedelmed a lezárt pozició pillanatában keletkezik. Vagyis attól hogy nem küldöd haza, még adóköteles.


Az hogy szembe tudod e állitani a nyereséget a veszteséggel attól függ, hogy ellenőrzőtt tőkepiaci ügyletnek számit e a tevékenységed. Mivel részvényvásárlásról volt szó a kérdésben, igy élek a feltételezéssel hogy az, ugyanis a nem ellenőrzőtt tőkepiaci ügylet általában a származtatott termékekre (pl CFD) igaz.


Amire érdemes még figyelni, hogy ha nem forintos számlán kereskedsz, akkor minden nap forintositanod kell a nyereséged/veszteséged az aznapi középárfolyamon. Erre nagyon allergiásak, szóval figyelj oda.

2020. febr. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
én könyvelő vagyok és tudom is a választ...pénzért szívesen el is mondom :D
2020. jún. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!