Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Főnököm azt állítja harmad...

Főnököm azt állítja harmad annyiba került neki a drága kocsija a cégére lízingelve. Igaz lehet ez vagy lódított egy nagyot?

Figyelt kérdés
Kft-je van és vett egy Ford Mustangot, mert cégre lízingelve (az ő állítása szerint) neki ez így csak harmadába került. Nem ismerem a Kft-k adózási rendszerét, de tényleg lehet így csinálni?

2020. febr. 13. 15:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt biztosra tudom, hogy egy ÁFA összegével beljebb van, de ezen kívül még mi jön "vissza" neki?
2020. febr. 13. 15:31
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Csak kényszerűségből vette, ez volt ugyanis az egyetlen módja, hogy megmentse a céget a csődtől, és megmaradjon a munkahelyetek. Legyetek hálásak neki!
2020. febr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A lízing kamatát elköltségeli, ezen kívül a tankolásokat, javításokat elszámolja, értékcsökkenést is elszámolja és máris egy rakás adóalapot megspórolt. Persze kérdés, hogy milyen a cég, meg milyen fajta lízingről van szó.
2020. febr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyílt végű lizing esetén áfa mellett elszámolható költség a kamat, szervíz es alkatrész költség is. Így gyakorlatilag kevesebbe is lehet mint mondott, mivel tárgyi eszköz ami meg ha tulaj a cégben a cég értékkel együtt, közvetve a vagyonàt növeli anélkül, hogy költenie kellene rá sajat zsebből, magánszemélyként adózott jövedelemből.
2020. febr. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Alkatrészről,szervizről,tankolásról,stb-ről beszéltek, de a kérdés az volt,h az autó lehetett-e harmadával olcsóbb nem pedig a fenntartása...
2020. febr. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz olcsóbb az autó attól, hogy lízingel, max annyival, amit alkudott. Csak ha ki akarja venni az autóra szánt pénzt a cégből, hogy másra költse, akkor az adózás miatt csak harmad annyit kap kézhez, mint amit így saját kocsira elköltött.
2020. febr. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem igaz. Van mustangom , cégem is, nem eri Meg. Kb 1m Ft ha behozhato rajta de menetlevelet írni a száz százalék céges használatot bizonyítani , hazugságokat írni ennyi pénzért vicc.


Számoltam én is komplett excel táblákat csináltam mi van ha itthon veszem mi ha külföldön cégre vagy se milyen leasing es a képlet meglepő volt 1 millió mínusz a céges de hülyére kell hazudni magam és ha 3 év után még akarom tartani akkor eladom csöves nevére papíron olcsón majd onnan megveszem én. Hát baromira megéri , a befektetett meloval megkeresem azt, amit elhazudnek és legális maradtam

2020. febr. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szja egyénivel több autóm is van igaz kpra véve bagy beruhazasi hiteles, nem lízinges de egy forintba nem került mint magánszemély .Nem kell eladni a céget, stb telephelyek között ideális lehet , pláne ha azok saját ingatlanok, vagy ha pl a gyerek óvodája is a közelben van, vagy egybe esik a telephellyel pl oktatasi intézményben vállalkozol.
2020. febr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!