Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez adócsalásnak minősül?

Szalagkorlát16 kérdése:

Ez adócsalásnak minősül?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni hogy mit cselekedetem.

Megváltoztattam az IP címemet egy USA ban lévő IP re. Így olyan mintha ott lennék most. És felmentem egy oldalra ahol venni akartam egy játékot, és ugye így autómatikusan úgy észlelte hogy Amerikai vagyok, így amikor megvettem, akkor nem a magyar hanem az USA áfa százalékával vásároltam meg a játékot, így kevesebbet is kellet fizetnem. Most ez "áfacsalásnak" minősül? Ha nem, akkor mi az az áfa csalás pontos jelentése? Előre is köszi a választ.



2020. jan. 7. 02:31
 1/5 meszike91 ***** válasza:
31%
Lényegében az.
2020. jan. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%
Nem.
2020. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, ráadáasul a kutya se foglalkozik ezzel, komolyan, szerinted ilyen párezer forintos trükközések lefülelésére melyik hatóságnak van ideje?
2020. jan. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Csalásnak minősül, hiszen te itt élsz Magyarországon, így az itteni adót kellett volna fizetned. Azonban ilyen kis tételnél nem fog senki se foglalkozni a dologgal.

A valódi ÁFA csalás ott kezdődik, hogy valaki sok-sok tonna cukrot utaztat papíron, miközben fizikailag nem mozdul az áru, aztán visszaigényel vele törvénytelenül több millió forint ÁFÁt.

2020. jan. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor ezt továbbra is használni fogom, mivel megspórolok vele jó sok dolgot. 😜
2020. jan. 7. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!