Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magyar bankkártya mennyi a...

Alexcosta kérdése:

Magyar bankkártya mennyi a kezelési költség? (lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2 hónapja dolgozok Hollandiában, és én nem csináltattam még holland bankszámlát kérdésem,hogy me nnyi kezelési költésget vesz le ez az egész atm-es pénzfelvételkor és paypassos vásárlásokkor? Illetve így is vissza lehe majd igényelni az adót? Vagy mindenképpen csináltassak holland bankszámlát?

2020. febr. 13. 19:39
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
72%
Magyar bankkártya nincs. Valamelyik magyar bank által kibocsátott bankkártya van. Magyarországon van úgy 20 bank (saccoltam). Minden egyes banknak minden egyes díjára kíváncsi lennél? Ugyanis a díjak bankonként, bankkártya-típusonként és bankszámla-csomagonként eltérnek. A saját bankodnál, a bankszámla szerinti és a bankkártya típusa szerinti hirdetményeket kellen átnézned, hogy mi mennyibe kerül neked. B verzió a bank ügyfélszolgálata.
2020. febr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ATM-s felvétel szinte biztos, hogy drága lesz hacsak nem valami ritka spéci csomagban van. A vásárlásnál viszont nincs költség, csak az alkalmazott árfolyam, ami bankfüggő, hogy jó vagy rossz. Ha sokáig maradsz kint akkor érdemesebb helyi számlát nyitni, ha nem akkor ki tudod húzni olcsón Revolut vagy Curve kártyával.
2020. febr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Magyar számláról baromi drága külföldön pénzt felvenni. A kártyás fizetésnek nincs díja.

Az adóvisszaigénylés nem tudom, hogy jön ide. A tavalyi évre, az adóbevallásban? Mindegy, hogy melyik országban van a kártyád, a nav átutalja a magyar számládra a pénzt.

2020. febr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!