Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Őstermelői adózás, miként?

Őstermelői adózás, miként?

Figyelt kérdés

Van egy 2000 négyzetméteres kertünk, tavaly is több olyan zöldség-gyümölcs volt, amiből számunkra túl sok termett, ezért gondoltam, jó lenne kiváltani az őstermelői igazolványt, és eladni a felesleget.


Azt értem, hogy nem kell hozzá egyéni vállalkozói, de az már nem tiszta, hogy ha nem szükséges számlát adni az eladott termények után, akkor miként lehet a tényleges bevételt igazolni adózás esetén?


Tudnátok segíteni?



2020. febr. 17. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy nem kell hozzá egyéni vállalkozói, még kell kérned adószámot és kell nyugtát vagy számlát adnod minden értékesítéskor. Ezeknek az összegét be kell vezetned az értékesítési betétlapba és a bevételtől (és a választott adózási módtól) függően bevallanod és adóznod (évi 600ezer alatt nem kell se bevallani, se adózni)
2020. febr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1-es pontos választ adott. Azt kell még tudnod, hogy a termőhelytől 40 km-nél messzebb nem értékesítheted a terményt: tehát pl interneten az ország másik végére nem hirdethetsz diót, stb
2020. febr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Illetve azt us hifylegyen mellette biztisitotti jogviszonyod az első evben legalább. Ha nincs akkor csak december végén váltsd ki mert ev. járulékot fizetsz egész évben. A költségeid is elszámolhatók ha tételes koltsegelszamolasaal allapitod meg a jövedelmed a 10% átalány helyett, de valóban évi 600.000 alatt szja adómentes vagy. A következő évben a járulék alapod pedig az előző évi árbevételed alapján kerül meghatározásra. ( ezert " kiskapu" a december) Emellett egyazon adószámmal nem csak a terményt adhatod el, hanem pl kézműves termékként a belőle készült termékeidet is. Termőterület 40kmes körzetén belül +Budapesten. Esetleg a termőterületen ismeretterjesztő céllal előadást , foglalkozást vagy tanfolyamot is tarthatsz vagy vendégeket fogadhatsz pl. falusi vendégházzal és falusi turizmus keretében is akár.
2020. febr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
77%

"Azt kell még tudnod, hogy a termőhelytől 40 km-nél messzebb nem értékesítheted a terményt" Ez honnan veszed? Én 70km-re álló hűtőházban adom el a terményeimet őstermelőire.

Kérdező menj be a falugazdászhoz. Ő segíteni fog.

2020. febr. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. febr. 22. 13:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Innen veszem:


"Az értékesítés területi lehetőségei az alábbiak


Nem állati eredetű alapterméket (pl. nyers zöldség és gyümölcs), mézet, méhészeti termékeket és élő halat


saját gazdaságában, Magyarországon lévő valamennyi piacon, vásáron, rendezvényen és engedélyezett ideiglenes árusító helyen a végső fogyasztónak,


régión belüli (saját megyében és Budapesten), vagy a gazdaság helyétől légvonalban számítva az ország területén legfeljebb 40 km távolságra lévő kiskereskedelmi vagy vendéglátó létesítménynek értékesíthet. (A vendéglátó létesítmény fogalmába a közétkeztetés is beleértendő.)


Állati eredetű alapterméket (pl. tej, tojás, hal) és általa előállított élelmiszert (pl. sajt, gyümölcslé, szalámi)


saját gazdaságában, régión belüli (saját megyében és Budapesten) vagy a gazdaság helyétől légvonalban számítva az ország területén legfeljebb 40 km távolságra lévő piacon, vásáron, rendezvényen és engedélyezett ideiglenes árusító helyen a végső fogyasztónak, illetve kiskereskedelmi vagy vendéglátó létesítménynek értékesíthet.


Saját gazdaságában nevelt és közfogyasztás céljára engedélyezett vágóhídon levágott sertés, juh, kecske, szarvasmarha, strucc és emu húsát


saját gazdaságában a végső fogyasztónak,


régión belüli (saját megyében és Budapesten) vagy a gazdaság helyétől légvonalban számítva az ország területén legfeljebb 40 km távolságra lévő kiskereskedelmi vagy vendéglátó létesítménynek értékesíthet. (Vásáron, piacon kistermelőként húst értékesíteni nem lehet.)


Az értékesítés – a területi korlátok betartásával – a vásárló kérésére házhoz szállítással is történhet."


Forrás:


[link]

2020. febr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Az értékesítés – a területi korlátok betartásával – a vásárló kérésére házhoz szállítással is történhet."


A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy pl a tejipari tartályoskocsi minden reggel elmegy a tehenészethez a begyűjtő túra során a tejért. Vagy a méhészhez a felvásárló és felrakodnak a "termőterület 40 kmes közetén belül". Hirdetni, hirdetheti akár 300 km-rel arréb is.

2020. febr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!