Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy mondhatják nekem adóigazo...

Hogy mondhatják nekem adóigazolás kapcsán a munkahelyen márc 6-án azt hogy „majd kapod“? Nem jan 31 volt a végső határidő?

Figyelt kérdés
2020. márc. 6. 18:16
1 2
 1/11 anonim válasza:
Én se kaptam még semmit. MI új ápr végén kapjuk meg mikor már lincseléssel fenyegetjük a HR-es libát. Akkor megmozdítja a 200 kiló seggét és lesajnáló mosollyal közli jaaa ha ennyire sürgős.
2020. márc. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Munkaügyis troll, ez má'vót!! Lapozzunk... :-)


Már megírtam, máj.-ig sok idő van, ráérsz még... :-)

Ja, jut ezsembe, addig még vagy 5 x írd ki ezt a kérdést!!

2020. márc. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Miért lenne január 31??

Május!

2020. márc. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tájékoztató az adóhatósági igazolások kiadásáról - NAV


[link]

2020. márc. 6. 18:44
 5/11 A kérdező kommentje:

Igazolások, amelyeket január végéig ki kell adnia a munkáltatónak


. Jövedelemigazolás


A munkáltató köteles az adóbevallás teljesítéséhez a jövedelem igazolása céljából összesített jövedelemigazolást kiadni minden munkavállaló részére az adóévben teljesített adóköteles kifizetésekről, juttatásokról. A munkáltatói jövedelemgazolásra az M30-as nyomtatvány szolgál, amely letölthető a NAV honlapjáról. A munkáltatónak az adóhatóság által elkészített nyomtatvánnyal egyezően kell a jövedelemigazolást kiállítani.


Az M30-as igazolás kiadásának határideje az adózás rendjéről szóló törvény rendelkezése szerint legkésőbb az adóévet követő év január 31-e. Az igazolás átadását igazolni kell.


[link]

2020. márc. 6. 18:45
 6/11 anonim ***** válasza:

Jó, mi is tudjuk, hogy szabály szerint január 31.


Tény: Neked nem adták ki.

Lehetőségeid:

- az illetékes asztalára csapsz és megfenyegeted, ha előtte szép szóra nem intézkedik

- jelzed az adóhatóságnak itt: [link]


További kérdés?

2020. márc. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen. erősen agyalok a nav-os megoldáson. csak kérdés kiderül-e én voltam-e a jelentő? mert ha igen akkor engem kirúgnak bosszúból és annyit nem ér az egész.


És sztem kiderül.

2020. márc. 7. 06:48
 8/11 anonim ***** válasza:
munkaügyis troll ne etessétek
2020. márc. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Imádom ezeket a bosszúból kirúgásos történeteket.


Mintha ez jogilag ilyen egyszerű lenne. Egyszerű addig, amíg az így járt dolgozó nem indít eljárást abban az esetben, ha ez tényleg megtörténik vele.


Munkaügyi bírósági titkár mondta egyszer, hogy a dolgozók kb. 70 %-a nem áll ki a maga igazáért ha kell, akkor a bíróságon történő pereskedéssel. Inkább hagynak mindent veszni, és ezzel a munkáltatók önkényes hatalmát duzzasztják csak.

A munkáltatók tudják, hogy a dolgozók jelentős része nem fog perre menni, ha törvénytelen eljárásban találja magát, mert legendák keringenek a pereskedések körül, miközben a fele sem igaz.

2020. márc. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Munkaügyi bírósági titkár mondta egyszer, hogy a dolgozók kb. 70 %-a nem áll ki a maga igazáért ha kell, "+



Jajjjaajjaj!! Ezt a szar dumát! És azt ő honnan a lótökből tudja? Honnan tudja hányan vannak azok akik NEM MENNEK bíróságra? Tán egyesével odamennek és elmondják hogy engem átvertek és indíthatnék pert de nem indítok?


Vagy mégis honnan venné ezt az arányszámot? Ő csak azt tudhatja aki megjelenik aki sose jelenik meg attól fogalma se lehet....

miért épp 70%? Miért nem 90? Vagy 40? vagy akármi?

2020. márc. 8. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!