Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valutaváltásnál van valamilyen...

Valutaváltásnál van valamilyen ellenőrzés bizonyos összeg felett?

Figyelt kérdés
Keresztapám Németországban dolgozik, 1 éve kivitte bátyámat is. Na most meg van beszélve, hogy ünnepkor nem ajándékot adnak hanem pénzt, amit általában euróban adtak. Elég jól keresnek szóval pár év alatt szép kis zsebpénzem lett, majdnem 600euró. Ezt most beváltanám forintra, de nem tudom nem e nagy az összeg? Van ilyenkor valamilyen ellenőrzés?

2016. dec. 1. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez meg nem nagy osszeg. Mi anno 2009 korul valtottunk 4000 eurot, akkor kb 270 Ft volt 1 euro, ha jol emlekszem. Annyit kertek csak, hogy elotte telefonaljunk mekkora osszeg lesz atvaltva, hogy legyen annyi készpenzuk.
2016. dec. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A migráns balhé idején jobban figyelték az ilyesmit. Az hogy azóta változotte nem tom de az a biztos ha 2-3 helyen váltod be.
2016. dec. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen nekem is a migráció jutott eszembe, bár nem tudom, hogy 17 évesen embercsempésznek néznének e :D Biztos ami biztos inkább több helyre megyek. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2016. dec. 1. 17:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
a migrans kereskedok nem 600 euroval fognak szorakozni, hanem 6000-rel... 600 eurot nyugodtan bevalthatod egy helyen is, az nem nagy osszeg.
2016. dec. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4

A csempészek sem voltak hülyék hogy egy helyen váltsanak be több ezret. Ha nagyobb címletet akartál váltani vagy egyszerre nagyobb összeget egyből kérték a személyit.

2016. dec. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pontosan. Tehat a 6000-et 10 helyen 600-zal be lehet valtani siman.
2016. dec. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2001 év előtt még állami monopólium volt a devizakereskedelem.

Deviza bűncselekmény miatt eljárást indítottak volna ellened.


Ma bizonyos értékhatár felett nyilatkoznod kell, hogy nem a terrorizmust akarod támogatni a pénzből, és ez nem csak a pénzváltásra igaz, hanem a gyanús készpénz mozgásra.

Nem hinném, hogy 600 euró meghaladja az ingerküszöböt.

2016. dec. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én tavaly decemberben kétezret váltottam be, meg vmikor tavasszal megint kb ennyit, a kutyát nem érdekli. 600 euró egyeseknek nyaralásra a költőpénze, ennyin nem akad fenn senki, aki a pénzzel dolgozik.
2016. dec. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
600 euró váltásáért senki nem fog tőled kérni semmk. 400e forintnál már elkérik a személyit. 600 euró az pitsafüst.
2016. dec. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!