Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most akkor aza dóbevallásomba...

Most akkor aza dóbevallásomba jeleznem kell az ingatlan eladást, vagy sem?

Figyelt kérdés
TavalyÖrököltem egy házat. Egyenes ág. Fel lett becsülve az értéke. Sikerült is ealdnom, viszont olcsóbban eladtam, mjint amennyit ért volna. Az eladási szerződésben az van hoyg adómentes az összeg, de aza dóbevallásomba ezt jeleznem kell. Ezt az ügyvéd mondta. viszont olvasgattam, és sokan mondták hogy nem kell az adóbevallásba jeleznem az ingatlan eladást, mert adómentes. Most akkor mi van?

2020. ápr. 14. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld logikusan végiggondolni! Keletkezett bevételed?? NEM!

Hiszen a különbség NEGATÍV. azaz nem bevételed hanem (virtuálisan) veszteséged keletkezett.


Veszteség után hálistennek még nem kell adózni. :))))

2020. ápr. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Na, még itt egy hivatalosnak tekinthető állásfoglalás is:


[link]


"35. Kell-e a személyi jövedelemadó bevallásban szerepeltetnem az ingatlan értékesítéséből származó bevételemet, ha olcsóbban adtam el, mint amennyiért vettem?

Be kell-e vallani a lakás értékesítéséből származó jövedelmet, ha az abból származó jövedelem nulla, tekintettel arra, hogy az átruházásra a megszerzéstől számított ötödik év után kerül sor?


Az említett esetekben nem kell a bevételt a bevallásban szerepeltetni. A bevallási tervezetet sem kell kiegészíteni az ingatlan értékesítéséből származó bevétellel, ha abból jövedelem nem keletkezik. "

2020. ápr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Na, még háromszor írd ki...
2020. ápr. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2020. ápr. 14. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!