Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Első éves családi adokedvezmen...

Első éves családi adokedvezmenyt hogyan igenyelhetem vissza ügyfélkapun?

Figyelt kérdés

A karantén miatt itthon kell megoldanom. Tavaly szültem, most igényelnem vissza először egyben

Anno kaptam dojitol papírt, mikortól vagyok adokedvezmenyezett

Egy sima ambuláns lap

Hogyan tudnám azt és miként iktatni és inditvanyozni ügyfélkapus adobevállásnál?

Emailre nem válaszoltak 1 hónapja

Köszönöm szépen.



2020. ápr. 20. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kell mellékelned a papírt, csak őrizd meg, hogy ha ellenőriz a NAV, be tudd mutatni, hogy jogosult vagy rá.
2020. ápr. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De még eddig nem igényeltem

Munkáltatónál sem

Ok azt mondták akkor ezt én csinálom adobevállásnal

Erre most olyat olvasok van az ami. A gyerek 91 napos magzatkorától születéseig

Meg ami születése utsn?

Es hogy utólag nem lehet visszaigenyelni.

2020. ápr. 20. 18:24
 3/10 anonim ***** válasza:

Dehogynem lehet visszaigényelni, különben nem lenne ott az opció a bevallásban.

Én is az adóbevallásban igényeltem vissza a tavalyi adókedvezményemet.

2020. ápr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91 napos magzati kortól lehet igényelni. Szülésig magzati kedvezmény, utána evidens, higy gyermek már. Az eltartottak adatait megfelelően kitöltve, vissza lehet igényelni a kedvezményt.
2020. ápr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ráadásul honnan tudjuk mikortól 91 napos

Most nézve apasági nyilatkozathpz adott igazolást nőgyógyász hogy 24 hetes várandós vagyok.

2020. ápr. 20. 18:30
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Viszont milyen igazolás kell hogy 91 napos magzat mikor volt a baba?

Valamint milyen nyomtatvány (szám) kellene ehhez?

Postán is kaptam 2 űrlapot adokedvezmenyre, azt munkáltatónál külön kell leadni?

Azért itt kérdem mert munkáltató felelős személye nagyon nem érti a dolgát

2020. ápr. 20. 18:55
 7/10 anonim ***** válasza:
A 91 napos igazolást a nőgyógyászod adja. Azt nem tudom, hogy így visszamenőleg is ki tudja-e állítani, de egy kérdést megérhet. Amit a munkahelyedtől kaptál nyilatkozatot a családi kedvezményre, azt csak akkor kell visszaküldened, ha havonta szeretnéd érvényesíteni a kedvezményt.
2020. ápr. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Anno kaptam dojitol papírt, mikortól vagyok adokedvezmenyezett"


Most akkor kaptál az orvostól olyan igazolást/papírt, hogy mikortól töltöd a terhesség 91. napját, vagy sem?


Attól a hónaptól kezdődően vagy jogosult családi kedvezményre, amely hónapban a terhesség a 91. napot betöltötte. Ehhez kellene az orvostól igazolás. Azt az igazolást nem küldözgeted sehova, nem adod le sehova, hanem megőrzöd TE az adó elévülésének idejéig.

Annak birtokában az adóbevallás 03-as pótlapján feltünteted a magzati kort a 91. nap hónapjától kezdve, valamint a szülés utáni időszakot, mint családi kedvezményre jogosító időszakokat. A bevallás-kitöltő rendszer kiszámolja rá azt az adóalapot csökkentő összeget, amelyre jogosult vagy. Ezt az összeget beírod a bevallás "A" lapjának megfelelő sorába, mint igénybe venni kívánt adóalapot csökkentő kedvezményt. Ha ez megvan, akkor a kitöltő rendszer annak figyelembe vételével számolja ki a végső adó összegét és kihozza, hogy mennyi visszaigényelhetőd lesz.

2020. ápr. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, köszönöm szépen.

Azt hittem, vsn igazolásom dokitól, mikor voltam 91 napos terhes, de mikor megtaláltam, észrevettem hogy az nem is az, az az apasági nyilatkozathoz adta hogy 24 hetes terhes vagyok. Szerintem a 91 napos terhességről elfeledkrztunk, mett valami papírt mondott 2x is hogy legközelebb szóljak hogy adjon, szerintem ez volt az...

Ez a papír ha nincs, a hivatalosan megadott teherbeeséstől ha én koszamolom a 91 napot, az is jó így ügyfélkapun beirva?

Vagy azt a 91 napos igazolást be kell küldeni adobevállásnal vagy sorszámát beirni?

Nagyon köszönöm az eddigi segítséget mindenkinek.

2020. ápr. 22. 08:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kell beírni vagy beküldeni sehová sem azt a papírt. Egy esetleges ellenőrzéskor kérhetik, hogy bizonyítsd. Ha te kiszámolod, hogy kb mikor voltál 91 napos, és bevállalod a rizikót akkor hajrá. De én a helyedben eleresztenék egy telefont a dokinak, hátha ad neked visszamenőleg egyet.
2020. ápr. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!