Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A társadalombiztosítási...

A társadalombiztosítási egyéni számlára mikor, mennyi idő csúszással kerülnek fel adatok?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 24. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Tb. egyéni számlára?


Abból kiindulva, hogy egy előzetes szolgálati idő megállapításnál mindig lezárt év jövedelemadatait tudják biztosítani, azt gondolom, hogy évente.


Ha valaki kéri a nyugdíja megállapítását, akkor valószínűleg az adott év adatai soron kívül "kerülnek fel".


Vagy nem ez volt a kérdés?

2020. ápr. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
[link] Erre gondoltam.
2020. ápr. 25. 15:59
 3/3 anonim ***** válasza:

A belinkelt oldalon még a régi Art-ra hivatkozik, mint jogforrás, az már felejtős.


A most hatályos szabályozás szerint:

"Az (1) bekezdés c) és d) pontja szerinti adatok a tárgyévet követően kerülnek feltüntetésre a társadalombiztosítási egyéni számlán."


Tehát ahogy írtam, letelik egy év, utána mennek az adatok. Azt sehol nem találtam meg, hogy ezek átadására a NAV-nak mennyi ideje van.

2020. ápr. 26. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!