Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a bèrlőm elvesztette a...

Ha a bèrlőm elvesztette a munkáját, ès èn nem kèrek most bèrleti dijat egy hónapig, nekem adtól ki kell fizetni az adót, vagy van valami megoldás rá?

Figyelt kérdés

#lakbér #SZJA #albèrlet adózás.
2020. ápr. 29. 16:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%

ki kell fizetni

0 forintnak az szja-ja (16 %), az pont 0 forint


de lebeszélnélek róla, hogy elengedd neki. A mi bérlőnk 2009-ben játszotta ezt el, aztán már rezsit sem fizetett és megpattant egy nagy rakás rezsitartozást hagyva maga után.

2020. ápr. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az egyesnek, ha nincs bevétel, akkor annak adója sincs, a következő előlegfizetésnél ezt majd vedd figyelembe. Az szja csak 15%.
2020. ápr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Egy hónapot hagyok csak , ennyi időt adtam nekik , jó ideje nálam laknak nem volt velük gond , de azèrt rèsen leszek. Köszönöm a válaszokat.
2020. ápr. 29. 17:18
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
foglaljátok írásba a megállapodást!
2020. ápr. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Írásba foglalni a megállapodást! Azt is, hogy milyen határidőben egyeztetek meg azzal kapcsolatban, hogy "pótolja", egyébként szerződést szeg!

Ugyanis ez "szerződésmódosítás" kategória még akkor is, ha csak ideiglenes állapot.


Én is ezt teszem. Két hónapig nem kérem a bérleti díjat, csak a rezsit, kaucióba nem számítható be, és szeptember 30-ig pótolniuk kell havi egyenlő meghatározott összegben az elmaradást.

2020. ápr. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

... ha nincs bevételed, akkor ahhoz kötődő adófizetési kötelezettséged sem.

Már csak azért is foglaljátok írásba a változást az eredeti szerződéshez képest, hogy az adóellenőrnek is követhetőek legyenek az események...


Nagyon fontos!

2020. ápr. 30. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Ne haragudjatok de az miért is ELENGEDÉS ha később kéritek tőlük a pénzt? Ez amolyan hitel adás szóval szó sincs az én értelmezésemben elengedésről. Nemtudom miert nem lehet emberségesen elengedni 1 2 havit vagy max csökkenteni ha már ilyen helyzetbe került az addig rendesen fizető albérlő.
2020. máj. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
#7, mondjuk mert ha a bérbeadó ebből él vagy elvesztette a munkáját, akkor mit csináljon, tőle is pénzt fognak kérni a boltban
2020. máj. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

7es vagyok. Igen de akkor már most is kéne nem? Akinek nincs, az adja el akkor és lesz pénze. Ez olyan mint amikor megveszik a kocsit de énz üzemanyagra nincs. Szóval figyi. Mondjuk elenged 2x 80 ezret. Utána meg kéri... mivan ha utána menne az albérlő mert távolabb talált állást? Most vagy csak csökkentsen a havi díjon, de úgy ne engedjen el, hogy utána meg kér 120 plusz rezsit pár hónapih hamár lesz munkàja a bérlőnek

Tudom nem jótékonysági egylet senki sem de az elengedés az elengedés nem pedig fizetés eltolás. Bocsi nekem ez a szo ezt jelenti.

2020. máj. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Az, hogy az elengedés mit jelwnt, az egy dolog, de ne mondd, hogy engedje el a díjat! Mire föl kéne elengedni? Meg miért kellene eladja nyomott áron a lakást, ha az a bevételi forrása??? Csak azért, mert a bérlője nem tud, vagy nem akar fizetni??? Ez nem így működik. Senki nem jótékonysági intézmény
2020. máj. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!