Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Belevágtam egyedül egy szuper...

Belevágtam egyedül egy szuper vállalkozásba, ami kezdettől fogva nagyon pörög, de a feladatok hamar túl nőttek rajtam. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozó vagyok, a KATA adót mindig rendesen befizettem. A vállalkozásom az elejétól kezdve meglepően jól indult, ami rengeteg munkát jelentett és mivel egyedül vagyok, ez felkészületlenül ért.


A probléma, hogy idővel elkezdtem elmaradni a számlák kiállításával, mert teljesen elvette az energiámat minden más feladat. Jelenleg 2 hónapnyi elmaradásom van eléggé sok számlával.


Mit tegyek ezekkel most? Kezdjem el kiállítani valós dátummal? Az fel fog tűnni a NAVnak... Esetleg állítsam ki mostani dátumozással?

Könyvelők nem segítenek, elhajtanak vagy nem válaszolnak.


Most jelenleg leállítottam az értékesítést és csak ezzel a problémával foglalkozom, illetve dolgozom az automata számlázás bevezetésén, hogy még egyszer ilyen felelelőtlenség ne történjen! Kicsit elvette az eszem a hirtelen jött siker és túl nőttek rajtam a feladatok.


Köszönöm a válaszokat!



2019. okt. 29. 14:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Kézi vagy gépi, esetleg online számlázót használsz? Mekkora mennyiségű és összegű számlákról beszélünk?


Én sosem értettem az olyan kollégákat, akik elhajtanak ügyfelet csak azért, mert kérdése lenne :\

2019. okt. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ és a segítő hozzáállást.


kb. 3-3.5 millió Ft-ról van szó és 300+ számláról.


Több helyen próbálkoztam, de úgy állnak hozzám a könyvelők, mintha pestises lennék és csak bajt hoznék rájuk a problémámmal..

2019. okt. 29. 14:56
 3/18 A kérdező kommentje:
Ja és online számlázást használok, számlázz.hu
2019. okt. 29. 14:57
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

Online számlát nem tudsz visszadátumozni, automatikusan adja a számla keltét. És a teljesítés és a számla kelte között max 15 nap telhet el (egyéb, kivételes esetek természetesen vannak).


Utalva jöttek az összegek? Terméket adsz el vagy szolgáltatást nyújtasz. Ha gondolod privátban keress, ha ide nem szeretnéd leírni.

2019. okt. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ment a privát, köszi!
2019. okt. 29. 15:09
 6/18 anonim ***** válasza:
72%
Esetleg lehetne egy alkalmazottad...
2019. okt. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Teljesen jogos és lesz is, fene se gondolta, hogy ilyen ütemben történnek majd a dolgok... :)
2019. okt. 29. 15:44
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

Alkalmazott helyett miért nem gondolkodsz inkább egy virtuális asszisztensben, akire rábízhatnád a számlák kezelését, és egyéb adminisztratív dolgokat? Már persze, ha nem olyan a munka, ami helyhez kötött.

Ha szóba jöhet a lehetőség, én pont VA vagyok, és akad szabad kapacitásom, dobj egy privit, ha gondolod :)

2019. okt. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

"Több helyen próbálkoztam, de úgy állnak hozzám a könyvelők, mintha pestises lennék és csak bajt hoznék rájuk a problémámmal.."


Mert ez pontosan így van: ugyanis nyilván Te is nagyon jól tudod, hogy visszamenőleg 2 hónappal nem lehet számlát kiállítani. A számlát a termék megvásárlásakor, a csomagban illene küldeni vagy minimum e-számlát.

Mivel ez nem így történt, már csalásban kellene részt venniük - ezért nem mennek bele a buliba.

2019. okt. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Utolsó: Milyen veszély fenyegeti őket, ha válaszolnak egy kérdésre? Semmilyen buliban nem kell résztvenniük, ez az én egy személyes partym.. Pénzt is ajánlottam már tanácsért cserébe, de legtöbben nem is válaszolnak.


Ez az AV tetszik, elgondolkodok rajta, köszi! :)

2019. okt. 29. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!