Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a bèrlőm elvesztette a...

Ha a bèrlőm elvesztette a munkáját, ès èn nem kèrek most bèrleti dijat egy hónapig, nekem adtól ki kell fizetni az adót, vagy van valami megoldás rá?

Figyelt kérdés

#lakbér #SZJA #albèrlet adózás.
2020. ápr. 29. 16:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Én szerintem ha vkibúgy ad ki lakást, hogy amúgy a segge meg a földön van az mint írtam olyan mint amikor a milliós kocsiba nem tud vagy csak 5 liteteket tankolni a díszgazdag.

És csökkentész írtam nem elengedést épp ezért mert ha később csak kéri azt is ez nem elengedés!!! Nagyon sok magaslóról beszédet olvasok főbérlők részéről facebookos csopikban is. Azé nézzenek már maguk körül... 2 3 hónapig se képesek csökkenteni... EMBERSÉG...főleg ha pl évek óta amúgy megkapta a pénzét időben.....

2020. máj. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem értem, hogy miért kellene csökkentenie, vagy elengednie?


Ez üzlet, nem jótékonysági intézmény. Két fél kötött egy szerződést. Egyik azért, hogy bevételhez, ez által jövedelemhez jusson, a másik azért, hogy lakhatáshoz jusson.


Ha nem kell a lakás, felmondom a szerződést, ha nem kell a jövedelem, felmondom a szerződést.


Ha a szerződésben foglaltakat nem tudom teljesíteni, akkor szerződésszegés van, és a másik fél ezzel kapcsolatban egyéb jogokkal rendelkezik.


Nekem nem az anyám a bérbeadó és én sem vagyok a gyereke, hogy bármikor kisegítsen, mert éppen esik az eső. Mondom mindezt úgy, hogy voltam bérlő, mégis így gondolom. A lényeg: EZ ÜZLET, nem szociális szolgáltatás.


Ha nagyon "rendes" bérbeadó lennék, akkor is ragaszkodnék a pénzemhez, maximum halasztás jöhetne szóba.


Tapasztalatból mondom, ritka az, aki egy ilyen gesztust értékelni tud, és adott esetben viszonozná. Nem kell sajnálni senkit, ez az egy biztos...

2020. máj. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Jó te tudod. Semmi nem kotelező. Én is ezért nem teljes havit írtam. De ha nem lenne munkád tese fer pozícióznád hanem valamiféle szociális szándékot remélnèl.
2020. máj. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Nem remélnék semmit. Ilyen elven kell elindulni, minden más ajándék, ha mégis "megszánnak" persze hálás lennék. De ha nem, akkor átértékelném a saját döntéseimet. Ez vonatkozik az élet minden helyzetére. Ahogy előttem már utaltak rá, csak más megvilágításban: Nem veszek autót, ha nem tudom BIZTOSAN fenntartani...

Magyarul: Nem 2 napra előre kell gondolkodni. Ezt hívják felelős döntésnek. Akik tényleg felnőttek, nem csak betöltötték a felnőttkort, jó esetben így élnek.:)

2020. máj. 15. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Amúgy van megtakarításom. Tehát nem arról van szó, hogy nem tudom fizetni én se csak nyílván nem erre gyűjtöttem. De most komolyan! Te tényleg akkor se engednél pl egy hónapit se ha mondjuk évek óta megbízható, eddig fizető albérlőd volna? Kiraknád mint a xart mert bajban van és féltenéd a bevételed?
2020. máj. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

" De most komolyan!"


De igen, én elengedném. Viszont ez ne legyen elvárás a másik részéről, hanem kizárólag az én döntésem legyen.


Lassan 9 éve él egy pár a lakásomban. 3 éve nem emelek bérleti díjat, annyira korrektek voltak mindig. Úgy vigyáznak az én tulajdonomra, mintha a sajátjuk lenne. Ők a ritka kivételek. Amilyen az adj Isten, olyan a fogadj Isten. Cserébe befagyasztom a bérleti díj összegét. Nem fog már emelkedni. A lényeg itt is az, ez az én döntésem legyen, ne más elvárása, senki ne akarjon kierőszakolni kedvezményt akár egy élethelyzettel, akár bármi mással.


Így már oké a sok-sok "miért"?

2020. máj. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Így értelek. De én se erőszakkal kicsikart engedésre gondoltam. De néma gyereknek anyja se érti a szavát alapon csak rákérdez az albérlő mert 100 esetből 98szor biztos nem kérdezne rá hiába tudja, hogy nincs bevétele az albérlőnek.

Szóval ekeve erőszak nemis lehet! Nincs értelme.

2020. máj. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

“ Ahogy előttem már utaltak rá, csak más megvilágításban: Nem veszek autót, ha nem tudom BIZTOSAN fenntartani...”

Te valahogy fordítva ülsz a lovon, aki lakást ad ki, az nem azért tart lakást, hogy fenn tudja tartani, hanem, hogy abból legyen jövedelme...szóval nem jótékonysági intézmény, hogy a nem fizető bérlőt ingyen eltartsa, meg már megbocsáss, de a te logikáddal inkább, ne vegyen az ki albérletet, aki nem tudja fenntartani

2020. máj. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Ha tudná az ember a jövőt nemitt tartanánk. Okés, hogy hónapokig nem fogod ingyen adni az albidat ez világos. De azis hülyeség hogy aki nemtud fenntartani egy albit az... hova menjen? Mit akartál írni? Az utcára? Egy két szarabb hónap miatt akár több évnyi fizetés után az utcára? Maradjunk már annyiban szerintem? Hogy akinek megadta az ég, hogy egy komplett ingatlan plusz vagyonnal rendelkezik az igenis miután több 100 ezreket kiszedett a lakásból lehetne picit nagyvonalubb.

Márcsak azért is, mert később visszanyalhat a fagyi és csak xar albérlőket fogsz ki.

Picit én eszerint nézném a dolgokat és jó volna körülnéznél, sokan önhibájukból nem keresnek pénzt, masik munkát találni meg idő!! Ez a 3 hónap alatt találok másikat fosság. Jah persze csicskának mehetek de ab ól nincs ki egy albisem. S

Szóval az a lényeg, hogy értem hogy nektek ez bevétel de van emberi oldala is a dolognak. Ki milyen szemszögből nézi. Ha te ezért kèpes vagy felmondani tedd...

2020. máj. 17. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Tehát legyen a bérbeadó nagyvonalú vagy ha szüksége van a lakáskiadásból származó jövedelemre, akkor adja el a lakást, mert mi az, hogy nem tudja fenntartani, ha a bérlő nem fizet...lényeg, hogy a bérbeadó szívjon mindenkép... miért nem a bérlő, aki nem tett félre pénzt? Aki meg nem engedheti meg magának a bérelt lakást, az lakjon lakótársakkal vagy szülőknél vagy munkásszállón! Semmelyik bérbeadónak nem kötelessége ingyen kiadni a lakását, mert a bérlője nem gondolkozik előre. Kár, hogy mifelénk nem szokás, ill nincs rá törvényi lehetőség, hogy a bérbeadó a bérlő kreditriportja/munkáltatói igazolása alapján döntsön a bérbeadásról.
2020. máj. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!