Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nemsokára megjelentik egy...

Nemsokára megjelentik egy könyvem (kiadónál), hogyan kell adóznom, ha kapok az eladott példányok után jutalékot?

Figyelt kérdés

Egy könyvkiadóval kötöttem szerződést és fizettem jelentős összeget azért, hogy lektorálják, elkészítsék és kiadják a könyvet. Ők nyomtatják, terjesztik. Nekem akkor lesz bevételem először ha eladnak párat és a bevétel X százalékát (eladott könyvenként kevesebb, int a bolti ár fele) megkapom.

Nyilván tervezek majd elmenni könyvelőhöz, ha erre kerül a sor, de egyrészt jelentős bevételre nem számítok, és jó volna, ha leírná valaki hozzá értő, hogy mire számíthatok.

Egyébként jelenleg munkanélküli vagyok, idén nem volt más bevételem.



2020. máj. 3. 21:53
 1/2 b1812567 ***** válasza:
100%

Szerintem simán SZJA-t kell fizetned és ennyi. De tényleg könyvelő, az majd megmondja.

De nagy bevételre ne számíts. :)

2020. máj. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
adószámos magánszemélyként adózhatsz
2020. máj. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!