Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyszemélyes Kft-ként áfás...

Egyszemélyes Kft-ként áfás számlát állítok ki, milyen adófizetési kötelezettségeim vannak?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egyszemélyes Kft vagyok. Áfás számlát állítok ki. Nem veszek ki pénzt, nem fizetek osztalékot, nem költök semmire.


Az áfafizetésen túl milyen egyéb más adófizetési kötelezettségeim vannak?


2020. máj. 6. 23:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy milyen jogviszonyban vagy a cégben. Ettől függnek bizonyos adók meg járulékok.

Az év végi adózás pedig az eredményed után függ attól, hogy milyen adózási módot választottál (tao, kiva pl).

Iparűzési adó pedig attól függ, hogy hol van a székhelyed, milyen adózási módot választottál, valamint mennyi volt az árbevételed és a csökkentő tételek.

Ennyi infóból nem lehet túl releváns választ adni, mert nagyon sok a változó.

2020. máj. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Figyelj, szerintem menj el egy könyvelőhöz.

A nyaralós kérdésedet már megválaszoltuk - jobban jársz, ha nem itt tájékozódsz, mert úgy néztem, a nyaralós dolognál sem értetted meg a lényeget.

2020. máj. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az egyszemélyes kft-nek is kell egy könyvelő. Neki kell feltenni a kérdéseidet, és mindenre szakszerű választ fogsz kapni.
2020. máj. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!