Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha benzinkúton nem tudnak...

Ha benzinkúton nem tudnak ÁFÁS számlát adni olyankor mi van?

Figyelt kérdés
A héten történt meg velem hogy tankoltam a céges autót, de a számlázógép bedöglött így mondták hogy nem tudnak számlát adni, hagyjam ott a készpénzt. Mondtam csak akkor fizetek ha kapok számlát vagy vegyék vissza ki a kocsiból a dieselt vagy írjanak egy kézi számlát. Szó szót követett 20 percen keresztül (ennyi idő alatt 10szer átmehetettek volna a szomszéd papírboltba venni egy kézi számlatömböt) aztán otthagytam őket.
2019. dec. 30. 06:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
57%
Nem világos, hogy fizetés nélkül távoztál akkor?
2019. dec. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
de úgy meg nem fizethetek hogy nem kapok számlát
2019. dec. 30. 07:25
 3/26 anonim ***** válasza:
56%

Semmi nincs. Visszakanyarodhattál volna érte hazafelé. Vagy meghagyhattad volna a címed, és elpostázzák. Technikai problémák előfordulnak.


A fizetés nélküli távozás viszont lopás. Valószínűleg feljelentenek. És jól is teszik.

2019. dec. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
50%

De úgy meg nem távozhatsz, hogy nem fizetsz...


Gondolom a benzinkút megtette a feljelentést, biztonsági kamera, rendszám alapján, mivel céges kocsi, majd őket értesítik az eljárásról. Lesz még ebből problémád.


Amúgy ez "átmehetettek volna a szomszéd papírboltba venni egy kézi számlatömböt" nem igaz. Egy mezei alkalmazott nem tud a cég nevére szigorú számadású nyomtatványt venni.

2019. dec. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

"Visszakanyarodhattál volna érte hazafelé. "


Nem, számla nélkül nem fizethetek, cégpénztárban hiány keletkezik, leírni sem lehet az adóból és az áfát is elvesztem. Ennyi erővel máglyát rakhatnék és pénzt égethetnék.

2019. dec. 30. 07:50
 6/26 A kérdező kommentje:

"Egy mezei alkalmazott nem tud a cég nevére szigorú számadású nyomtatványt venni."


Ott volt a tulajdonos is, gondolom neki van cégjegyzésre való jogosultsága.

2019. dec. 30. 07:51
 7/26 A kérdező kommentje:
NAVnak mit mondok, miért van hiányom? Akkor már inkább a rendőrség bírságoljon meg mint nav.
2019. dec. 30. 07:54
 8/26 anonim ***** válasza:
64%
Te jó sötét vagy.
2019. dec. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
56%
Jövedéki termék, kötelező készletnyilvántartás, etc.
2019. dec. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
54%
#8 Igen, rendkívül sötét...
2019. dec. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!