Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem csináltam adóbevallást?

Nem csináltam adóbevallást?

Figyelt kérdés
Most lett volna az első alkalom hogy csinálnom kellett volna viszont elfelejtettem kér i tervezetet, amit ugye március 16ig lehetett igényelni. Mit tudok csinálni ilyenkor?
2020. máj. 10. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Vagy bemész a NAV-hoz megnézni a tervezetet, vagy megcsinálod a bevallást magad (egyébként idén április közepéig lehetett kérni a postázást). Illetve még egy opció, ügyfélkaput csináltatsz és megnézed a tervezetet ott.
2020. máj. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szóval egy tervezet mindenféleképpen van, ha jó ha nem? Próbáltam ügyfélkaput csinálni, csak a régi személyim van,azzal meg nem tudtam regisztrálni.
2020. máj. 10. 15:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha még nincs Ügyfélkapu regisztrációd, akkor egy okmányirodában személyes azonosítás után csinálnak. Azon keresztül meg tudod nézni a NAV tervezetet - most már mindenkinek elkészítik. Ha jó, nincs dolgod vele, ha nem jó, akkor vagy javítod vagy a területileg illetékes Nav irodába bemész. Azt nem tudom, hogy most a koronavírus miatt hogy fogadnak az okmányirodák, ill. a NAV - nézd meg a honlapjukon.
2020. máj. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tervezet mindenképpen van, de azért én nem fogadnék el olyant, amire rá se néztem. Ügyfélkapus hozzáférést pedig kormányablakban tudsz intézni.
2020. máj. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval akkor van adóbevallásom, csak nem biztos, hogy jó? És ezt automatikusan elküldik annak akinek kell?
2020. máj. 10. 15:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Szja-ról van szó?
2020. máj. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Szóval akkor van adóbevallásom, csak nem biztos, hogy jó?"


Igen, így van: ha van valamilyen tartós betegséged, akko orvosi papír és kódok alapján adókedvezményre lehetsz jogosult - ezt ugye nem tudja a NAV. De ha csak bejelentett munkád volt, akkor valószínűleg jó - bár ez sem 100 %...


"És ezt automatikusan elküldik annak akinek kell?"


Nem küldik sehová, megcsinálják és az Ügyfélkapun keresztül belépve meg lehet nézni a bevallásoknál (elektronikusan) és javítani, ha kell.

2020. máj. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként mindegy, hogy Budapesten belül melyik NAV irodában csináltatok ügyfélkaput?
2020. máj. 11. 11:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérlek, olvasd el figyelmesen, amit leírtunk - gyakorlatilag minden választ megkaptál: bármelyik kormányablaknál lehet ügyfélkaput regisztrálni. Ha nem sikerül 20.-áig (mert lehet, időpontra kell menni és telt ház van), akkor bevallás megnézésében, javításában a területileg illetékes NAV irodában lehet.
2020. máj. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!