Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tavaly nem csináltam adobevall...

Tavaly nem csináltam adobevallast, pedig dolgoztam diakszovetkezetnel kB 20 napot vagy valami ilyesmit. Számíthatok büntetésre?

Figyelt kérdés
Engem senki nem tájékoztatott róla, penzbirsag vagy mi lesz? Kiderul?
2017. dec. 7. 11:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy nem tájékoztatott senki? Nem küld a NAV mindenkinek egyesével levelet, raádásul mivel változás volt, hónapkig ez ment a tv-ben és az újságokban..

Ettől az évtől a NAV mindenkinek készít egy tervezetet, ha van ügyfélkapud, ott meg tudod nézni, ha nincs, smsban/levélben kérhetted, hogy küldjék ki postán. Ha nem értettél egyet vele, javítva visszaküldhetted. Ha nem csináltál vele semmit (beleértve azt is, ha nem is kérted a postázást), akkor a NAV automatikusan a tervezetet tekintette véglegesnek. Lehetnek hibák benne, főleg, ha adókedvezmýent is igénybe vettél volna, vagy hasonló, de pár tízezres bevételnél nem hinnám, hogy elronthattak bármit.

Szóval nem kell aggódnod, van a tavalyi évre érvényes adóbevallásod. Figyelj majd év elején (ha idén is dolgoztál), hogy pontosan mi a teendőd.

2017. dec. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!