Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a NAV elcseszte az adóbeval...

Ha a NAV elcseszte az adóbevallást, utólag még lehet reklamálni?

Figyelt kérdés

A határidő lejár este, de valaki elronotta az első házasok kedvezményének elszámolását és utólagos fizetésünk van. Az ügyintéző elsorolta, hogy miket kellene beszerznünk bizonyításképp, ami jelenleg lehetetlen, már csak az időszűke és a járvány miatti bezárások miatt is.

Utólag még indíthatunk a NAV ellen valamit???



2020. máj. 20. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Önbevallás van, a nav nem rontott el semmit sem, ők a munkáltatódtól kapott adatok alapján dolgoznak és állítják össze a tervezetet.

Ha nem havonta akartátok érvényesíteni, hanem egy összegben akartátok visszakérni, akkor azt a nav nem tudhatta, ezt neked kell intézned.

Ma még simán be lehet adni éjfélig a bevallást a helyes adatokkal, amúgy önrevízió kell hozzá.

Első házasok kedvezményéhez semmilyen papír nem kell az ég világon, max házassági anyakönyvi kivonat, de az gondolom megvan nektek, de azt sem kell csatolni a bevalláshoz. Szóval hajrá, ma még simán meg lehet csinálni online mindent.

2020. máj. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tévedsz, nyilatkozni kell a kedvezményről évelején vagy házasságkötés után, van rá formanyomtatvány, az is hogy havi x összeget igényelsz tól-ig. A munkáltatónál van a gikszer, sejtjük ki volt a ludas. 2018ban semmi gond nem volt, pedig ugyan ezeket a köröket futottuk. A munkáltató meg intézi a nav felé a lejelentést.
2020. máj. 20. 11:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Te tévedsz. A munkáltató felé csak akkor kell nyilatkozatot leadni, ha havi szinten kívánod érvényesíteni a kedvezményt. Ha te az adóbevallásodban, egyösszegben akarod visszakérni, akkor nem kötelező nyilatkozatot leadni.
2020. máj. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De mi havi szinten ketté osztva kértük.
2020. máj. 20. 11:47
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Akkor megint más a helyzet. Ott lehet, hogy a munkáltatód rontotta el (havi bérlapokon szerepel a kedvezmény?), de sokszor szarul mennek át az adatok a nav rendszerén. Ha most kiegészíted a párod adataival az adóbevallást (meg ő is a sajátját), akkor is jó lesz egyébként, nem kell semmi komoly ügyintézés ehhez.
2020. máj. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ügyfélkapunk én javítottam a magamét. Elég szarul volt rögzítve, volt olyan hónap, ahol semmi nem volt, olyan is volt felválta, ahol csak én igényeltem szerintük, hol meg osztva.... Így kérni se lehet. De újra kalkulálásnál is hozta az összeget. Simán kinézem belőlük, hogy kipostázzák a csekket. Férjemnek sajna nincs ügyfélkapuja, szerintem ő ezzel nagyon maga alá vágott, ráadásul nem is foglalkozott vele, hiába kértem. De remélem az enyémmel együtt figyelembe veszik, és valamit lépnek.


De ha úgy adódik, akkor még lehet reklamálni? Mert ezt még most se tudom.

2020. máj. 20. 13:02
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
5 éven belül lehet önellenörzést benyújtani, abban lehet korrigálni az ilyesmiket is.
2020. máj. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi!!! :)
2020. máj. 20. 13:15
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy milyen reklamálásra gondolsz? Javítod/kiegészíted a tervezetet, vagy beadsz helyette egy másikat, amit Te készítesz el olyan adatokkal, amelyet jónak találsz.


Ha már van végleges bevallás és az nem jó (mindegy, hogy ki csinálta, és milyen adatokból), akkor azt önellenőrzéssel lehet módosítani.


"Az ügyintéző elsorolta, hogy miket kellene beszerznünk bizonyításképp"


Senkinek nem kell bizonyítanod semmit. Akkor kell igazolni egy kedvezmény igénybevételére jogosultságodat, ha berendelnek ellenőrzésre az adóhatósághoz. Addig megőrzöd azokat az iratokat, amelyek a bevallásod helyességét igazolni tudják.

2020. máj. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!