Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 3,5 hónap munkanélkül TB fizetés?

3,5 hónap munkanélkül TB fizetés?

Figyelt kérdés

01.31 megszűnt a munkám, majd 05.15 újra be lettem jelentve. A türelmiidő 3 hónap volt,ha jól tudom? A 2.31-3.31-4.31 lejárt a 3 hónap. Arra a 15 napra kiszámlázhatnak nekem tartozást? Nem használtam az EÜ szolgáltatásait és nem is fizettem be TB-t.

Erről kapok majd értesítést,hogy van tartozásom? Amúgy ha nem használom a szolgáltatást akkor is kell fizetnem?


2020. jún. 4. 09:04
1 2
 1/13 MancsWolf ***** válasza:
100%
Nem 3 hónap hanem 45 nap. Azaz 03.15 ig voltál még biztosított. Onnantól 257Ft/nap a tartozásod. Hogy NAV behajtja e, szerencse kérdése. Van olyan ismerősöm akinek 4 éve nincs belőle gondja, van akinek 1 év után ment a felszólítás. Jobban jársz bemész egy NAV irodába és kérsz csekket ( akár részlet fizetésre is, mert úgy kamatmentesen kifietheted), ha ők szólítanak fel ott már kamat is van. Neked összesen 11565Ft tartozásod van NAV felé. Az lényegtelen ezen idő alatt vettel e igénybe orvosi ellátást, mindenképpen fizetni kell.
2020. jún. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kaptál álláskeresésit, azidő alatt nem kell fizetned, különben az van, amit az egyes ír.
2020. jún. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem három hónap a türelmi idő, hanem csak 45 nap. Menj be egy kormányablakba, és kérj csekket.

Minél hamarabb, annál jobb. Ui. a NAV tartozásként fogja nyilvántartani, és később késedelmi kamattal megfejelve fogják behajtani.

2020. jún. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem voltam bejelntve álláskeresőként.

Az előbb kérdeztem le a NAV oldalán,hogy vannak-e tartozásaim 2020.01.2020.06 között és azt írta 0FT.

Akkor ez azt jelenti nem is lesz tartozásom? Ha lenne akkor kiírná nem?

Nekem is egy imserősöm mondta,hogy ő egy évig ne mfizette 5-6 éve és azóta se kérték rajta számon.

2020. jún. 4. 10:32
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem látsz semmit, mert még nem vette észre a NAV a tartozást. Ha bemész szólni, azonnal meg fog jelenni az összeg. Ha meg nem mész be, és észreveszik később, akkor is.
2020. jún. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy up-to-date a nyilvántartás.

A helyedben bemennék, és tisztáznám.

Sokkal kevésbé fog fájni kifizetni a másfél hónapnyi elmaradást (tízezer kb.), mint később a késedelmi kamatokkal megfejelt összeget. VAgy esetleg váratlan pillanatban szembesülni azzal az orvosnál, hogy hoppá....

2020. jún. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 MancsWolf ***** válasza:
100%

Kérdező.

Erre ne alapozz. Pont ezt írtam hogy véletlenszerűen ellenőriznek. Van aki elvan minden gond nélkül évekig, van akinél kibukik hamar. Sokkal egyszerűbb kifizetni azt a 11565Ft ot ( Ha te jelentkezel nincs kamat és részletfizetést is adnak) mint esetleg évek múlva ha bukta van ennek a többszörösét kifizetni egy hatósági eljárás keretén belül, NAV mint adó hajtja be, azaz nem fog csekkezni, letiltják a fizetésed 33%-át mint a huzat.

2020. jún. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Uh köszi!!

Akkor bármikor valaha mondjuk 10 év múlva ha észreveszik is behajthatják? Vagy van elévülése a dolognak?

Ha nincs elévülés akkor feltetélen bemegyek, de ilyen kis összegre is adnak részletet?

2020. jún. 4. 12:16
 9/13 MancsWolf ***** válasza:
Elméletileg 4év az elévülése. Gyakorlatban nem tudom hogy kezelik az elévülést. Szerintem adnak, de nem egy olyan egetrengetően nagy összeg. Max 2x 5200Ft.
2020. jún. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Nem három hónap a türelmi idő, hanem csak 45 nap."


Ez is csak akkor 45 nap, ha a megszűnt munkaviszonyod legalább 45 napig fent is állt előtte...


Az adótartozás végrehajtásához való jog 4 év alatt évül el. Ha végrehajtást is folytattak, akkor + 6 hónappal kitolódik az elévülés ideje.


Valószínűleg most ezerrel megy az egyeztetés a NAV és az egészségpénztár között, mivel idén bevezetik a sokak által évtizedek óta áhított rendszert.

Sokan azért "rinyáltak", hogy minek fizetni, ha úgysem megy orvoshoz. Szerintem ezt a havi 7.500 forintot még mindig könnyebb kifizetni, mintha balesetet szenvedsz, úgy raknak össze, aztán jön a számla 800 ezerről, vagy eleve el sem látnak 40 fokos lázzal, tüdőgyulladással stb.


Rászorultsági alapon meg egyébként is mentesíteni tudtak eddig a járulék fizetése alól maximum 1 évig.

2020. jún. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!