Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem fizettem kb egy évig...

Nem fizettem kb egy évig társadalom biztosítást?

Figyelt kérdés

A következő lenne a helyzet. Iskola után nem jelentkeztem be munka nélkülibe és bejelentett munka helyem sem volt. Csak maszekban dolgoztam eddig. Nem rég valaki elmagyarázta ezt a tb dolgot.

Rögtön elmentem a munka nélküli központba. Ahol regisztráltak. Ott elmondta a nő hogy nem fizettem a tbt menjek fel a járásihivatalban majd azt ott rendezik.

De az egyik ismerősöm azt mondja ne menjek oda mert lefogjál majd tőlem vissza menőleg. Ő azt javasolja hogy menjek egy céghez dolgozni.(nekem is ez volt a tervem. A munkanélkülin keresztűl tudok menni egy bejelentet munkahelyhez dolgozni, csak előtte beakarok menni a járásihivatalba.) Hogyan járnék jobban kinek higyjek?



2014. júl. 20. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Előbb-utóbb mindenképp ki fogják veled fizettetni az elmaradt részt.
2014. júl. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az biztos. De végűlis most mit tegyek?
2014. júl. 20. 11:32
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
NEm foglalnak le semmit. MEnj be a NAV-hoz, ott megmondják, mennyi a tartozásod, kitöltesz egy papírt részletfizetésről és ennyi. Mindig megadják szó nélkül. Nyugi :)
2014. júl. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Nem jó sokáig várni, mivel a tartozás csak halmozódik...


Kellett volna fizetned magad után egészségügyi szolgáltatási járulékot arra az időszakra, amely alatt nem volt "munkaviszonyod". Nem tetted meg. Tehát egyszer nyújtani fogja a markát az állam és adók módjára behajtja Rajtad.


Attól a naptól kezdve, hogy munkaviszonyt létesítesz, ezzel már nem lesz gondod, mert a számfejtett béreddel, a hozzá kapcsolható járulékokkal, közterhekkel rendezve lesz ez a dolog.


Ha úgy néz ki, hogy mégsem lesz munkád, akkor sürgősen menj be a járási hivatalba, és kérvényezd, hogy vállalják át helyetted ennek a bizonyos eü. szolg. járuléknak a fizetését, mivel semmilyen vagyonnal, jövedelemmel nem rendelkezel, nincs miből fizetned. Visszamenőleg nem tudják megadni!

2014. júl. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ma voltam bent a járásihivatalba. Megkérelmeztem. Kitőltöttem egy adatlapot. Így ők fogják fizetni ammeddig nem lesz munkám. Ha lesz ami nagyon remélem a héten akkor megint be kell mennem ott lemondani nehogy duplán fogják. Hogy vissza menőleg mi lesz azt nem tudom még mert nem reklámoztam. Majd meglátom mit dob a gép. :)
2014. júl. 21. 13:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is TB tartozásom van.

Viszont én nem is fogom kifizetni,külföldön dolgozom 7 éve és itt fizetem a tb-t.(És ezt be is jelentettem)

Nem értem mért akarnak velem otthon is fizettetni.(Ha otthon megyek orvoshoz mindenért fizetek,nem tb kártyán keresztül megyek.)Voltam bennt az adó hivatalban de csak széttárják a kezüket.Nagyon sok papirt/igazolást bevittem. Egyiksem volt nekik jó.De amikor kérdezem hogy milyen nyomtatvány lenne jó nekik,olyat mondanak ami nem létezik!!!A tartozásom azóta is úgy van.Ilyenkor mi van?Mit kell csinálni hogy töröljék a tartozást?

2014. júl. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a tartozást korábban öt, most már négy év múltán törli az adóhatóság - elévülésre hivatkozással.
2017. febr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!