Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Be lehet fizetni utólag a...

Be lehet fizetni utólag a KATA-sként szüneteltetett hónap adóját, hogy megkapjam a keretet?

Figyelt kérdés
Kicsit pánikba estem anno, és áprilisban szüneteltem a vírus miatt. Kereskedő vagyok egyébként, és rendbe jöttek a dolgok, szükségem lenne az áprilisi hónap miatt kiesett 1 milliós keretre is. Lehet olyat, hogy most befizetem, és megkapom a keretet?

2020. jún. 9. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem lehet. Azt már buktad, nélküle kell kigazdálkodnod az évet.
2020. jún. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kereskedőként katás?
2020. jún. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van az a szint, amikor még megéri.
2020. jún. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, volt az a szint hogy megérte, talán most nőttem ki.


De egyébként aki azzal jön, hogy kereskedőnek nem jó a kata, az mondja már meg nekem, hogy egy kis induló webshoposnak, aki a (nem saját) termékeit árulja, annak milyen jobb megoldása lenne.


Van egy termék, amit megveszel például 1574ft+áfáért, tehát 2000 forintért. Eladod AAM 4000-ért, van rajta 2000 forint hasznod.


Ha áfásként megveszed a terméket 1573+áfáért, és eladod 3149+áfáért, akkor van rajta 1576 forint hasznod.

2020. jún. 10. 11:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Az áfának meg a katának nincs köze egymáshoz, lehetsz te áfás katás is akár. Van olyan vállalkozó, akinek megéri. De amúgy egyetértek veled, jelen állás szerint egy főállású szja-s vállalkozó hav járuléka ~120 ezer, plusz az év végi nyereség után a nagyjábóli 37% adó. Ezzel szemben a kata 600ezer és meg van fizetve minden.
2020. jún. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!