Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozóként hogyan...

Egyéni vállalkozóként hogyan tudom majd elszámolni a következő számlákat ?

Figyelt kérdés

Ezen szolgáltatóktól kapott számlákat vegyesen használom magán célra és vállalkozási célra.


Például:

Áramszámla 75% vállalkozás, 25% magán cél.


Vezetékes telefon , internet , kábel tv.

Mindhárom a Vodafon-nál van megrendelve és egyetlen számlán kapom.

Eddig a könyvelőm a telefont és a netet számolta el valamilyen százalékos arányban.


2020. jún. 27. 21:19
 1/3 A kérdező kommentje:

Ja a kérdés az adószám és az "e.v." jelzés hiánya miatt merült fel.

Eddig a számlán nem szerepeltek.

De azzal sincs megoldva, ha szolgáltató felvezeti ezen adatokat, mivel akkor az összegszerűség nem fog egyezni a NAV nyilvántartásával.

2020. jún. 27. 21:34
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez kicsit bonyolultabb helyzet azért ennél. Szja törvényben le van ítva, hogy milyen költséget hogyan szabad elszámolni. Telefonhoz tételes számla kell, a magánhasználat miatt. Internetnek sokan a 80%-át számolják el, véleményem szerint ez nem a legjobb út. Nem tudom mi a tevékenységed, mert ez nagyban befolyásolja a dolgokat, pl a tv esetében.
2020. jún. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egy kis fémmegmunkáló műhelyem van, de nem gondolnám, hogy ezzel segítettem.

A TV egyértelműen nem számolható el.

A telefonhoz már nagyon sok éve nem viszek tételeset a könyvelőnek, mert azt mondta nem kell neki.

Most egy fél éve meg már más a helyzet, mivel egy drágább előfizetésem van, de ingyenesek a hívásaim, így a tételes elszámolás alapból nem lehetséges.

Az internetet meg nem tudom hány százalékban számolja el, Én ebbe nem szóltam bele sosem. Gondolom tudja mit csinál. Valójában a 80 százalék szerintem is helytálló lenne. Csak egymagam használom a gépet.

Most viszont gondban lehetek, mivel nem adószámos számláim érkeznek a szolgáltatóktól.

2020. jún. 28. 00:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!