Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol tudom ellenőrizni Ügyfélka...

Hol tudom ellenőrizni Ügyfélkapun, hogy jogosult vagyok-e orvosi ellátásra (tb)?

Figyelt kérdés

2020. jún. 28. 20:30
 1/2 anonim válasza:

Szia!


A kérdésed megválaszolása sajnos függ néhány adattól.

Alapban, ha volt munkahelyed, akkor utána 45 nap.

Ha a munkaügyi központban regisztrálnak és kéred a segítségüket,

vagyis kapsz valamilyen pénzt akár csak FHT-t (22800 Ft) már ők fizetik helyetted a díjat és jogosult vagy. Ha erre nem voltál jogosult, akkor kérheted a járási hivatalnál, hogy az állam fizesse helyetted és megint csak jogosult vagy (1 évig). A poén, hogy mindent kérni kell és tudni a feltételeket. Ez cseppet sem mindegy. Viszont más a pályakezdő esete, más a munkanélküli és hasonló. Ha kéred tájékoztatnak, de ha nem, akkor például volt munkahely csak ráírja a lapodra, hogy 45 nap múlva nem vagy jogosult. Ilyenkor van átfutási idő és nem biztos, hogy azonnal megszűnik, de megeshet. Szóval jó tájékozottnak lenni (még a kérdezésben is).

Rossz kérdésre rossz válasz van sajnos (értsd még hivataloknál is, mert kifejezetten a kérdésre válaszolnak) Ha teljes körű választ adnának oldalnyit kéne írniuk, vagy beszélniük. Bár én most nem így válaszoltam, mert segíteni akartam. Sok sikert!

2020. jún. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Július 5-ével mondtam fel, habár 3-a az utolsó nap, amikor mennem kell dolgozni. Emellett az orvosim június végén lejárt, mégsem kellett csináltatnom, azt mondta a főnökség, hogy megoldja erre a kis időre. Emellett nappali OKJ-re jelentkeztem, és emailben jelezték, hogy július 1-jével létrejön a jogviszonyom. Tehát elvileg a tb-t intézik. Azért lenne jó, ha mindezt tudnám ellenőrizni, mert július 7-ére van időpontom bőrgyógyászatra.
2020. jún. 29. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!