Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tb egyéni fizetési bejelentő...

Tb egyéni fizetési bejelentő lappal kapcsolatban tudnál segíteni?

Figyelt kérdés

Két kérdésem van.

1, A 20t1011u adatlapon, az "adatlap postázási címe" részhez a nav vagy a saját címem kell?


2, A nyomtatvány másik oldalán, az "adóhatósági értesítés alapján javítani kívánt adatlap iktatószáma" mezőbe mit írjak?


Passzív hallgatói jogviszonyom van, ezt akarom majd megszüntetni, és úgy tudom így most nincs tb-m. Ha ez releváns a kitöltéshez.



2020. júl. 14. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Ha nincs tb-d és be akarsz jelentkezni, akkor nem kell az új rendszer szerint, a nav automatikusan értesít ki a fizetendőről.


1) ha kell papír alapon a határozat és nem ügyfeélkapun keresztül, akkor írd be a saját címed. Ha be akarsz jelentkezni, akkor nem kell beküldened.


2) oda csak akkor kell írni, ha már küldtél be adatlapot és a nav hibásnak minősítette (Esetedben ez nem áll fenn).

2020. júl. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


"Ha nincs tb-d és be akarsz jelentkezni, akkor nem kell az új rendszer szerint, a nav automatikusan értesít ki a fizetendőről"


Ez most arra vonatkozik, hogy nem kell kitöltenem a postázási cím részt, vagy a nav fog kiértesíteni, hogy fizetnem kellene (és a myomtatványt sem kell kitölteni/elküldeni)?

Bocsánat, ha hülye kérdés, de kicsit kusza nekem.



Ügyfélkapun keresztül akartam volna, csak nem volt tiszta, mire vonatkozik. De így már az.

2020. júl. 14. 14:01
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

A 20T1011U nyomtatványon nincs is olyan opció, hogy bejelentkezel az eü szolgáltatási járulék fizetésére. Szóval nem kell beadnod, elvileg a nav automatikusan kiértesít a fizetési kötelzettségedről.

Ez az elmélet. A gyakorlatot még nem igazán tudjuk, hogy hogy működik.

2020. júl. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Olvasva a témában, ezt találtam, hogy ezt kell beküldeni. Eddig én is úgy gondoltam, hogy jelzik valahogy.

Ezek pont azok a szervek, amelyek megtalálják az embert, ha kell nekik valami.

2020. júl. 14. 15:30
 5/10 anonim ***** válasza:
De ezen a nyomtatványon nincs olyan opció, ami neked kell.
2020. júl. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ezt értem, és feltűnt nekem is. Van rajta viszont olyan, hogy járulékfizetési kötelezettség kezdete.


Ezen felül, akár itt, akár a nav oldalán ezt írták, hogy kell, ha az ember különböző okokból adódóan magának fizeti.

2020. júl. 14. 15:43
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Bocsánat, most megnéztem a frissített nyomtatványt, lehet, hogy mégis be kell adnod. Legutóbb 2-3-a körül néztem, akkor beszéltem is a NAV ügyfélszolgálattal, akik azt mondták nem kell bejelentkezni. Most lehet mégis :) Ők sem tudják mit akarnak.
2020. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

Gyakorlatilag nem tudják fogadni ezt a nyomtatványt az adóhivatalban, mert a július 01-jétől életbe lépett új szabályozás miatt változások várhatóak.

Valaki kitalálta az új szabályozást, csak a feltételeket nem biztosította hozzá időben. Szerintem a NAV is gondban van emiatt.

Enyémet sem vették be, mondták, hogy minden automatikusan fog menni a NEP-pel karöltve.

2020. júl. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök válaszait!


Úgy látom, nem csak nekem nem egyértelmű, hogyan kellene helyesen eljárni az ügyben... Tipikus🤦‍♂️

2020. júl. 14. 17:58
 10/10 anonim ***** válasza:
59%

"az "adatlap postázási címe" részhez a Te címedet kell beírni, ahova kéred vissza a másodpéldányt.


Két példányban készül - elvileg - és a NAV feldolgozás után a másodpéldányt visszaküldi az adósnak érkeztetési bélyegzővel ellátva. Oda azt a címet kell írni, ahova ezt a másodpéldányt visszakéred.


""adóhatósági értesítés alapján javítani kívánt adatlap iktatószáma""

Ezt akkor kell kitölteni, ha adtál már be ilyen lapot, amit hibásnak talált a NAV, és kérte annak javítását. Onnan tudja, hogy nem újat adsz be, hanem egy javítást.

2020. júl. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!