Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ügyfélkapu eligazodás? NAV-t...

Ügyfélkapu eligazodás? NAV-tól jött valami adótartozás?!

Figyelt kérdés

Ügyfélkapun tegnap jött egy levél amin az van hogy:

Tisztelt Ügyfelünk!


Tájékoztatásunkkal azért kerestük meg, mert a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál nyilvántartott

adószámlája tartozást vagy túlfizetést mutat, vagy 2019-re késedelmi pótléka keletkezett.

Adószámlájának aktuális egyenlegét elektronikusan, ügyfélkapus regisztrációval követheti

nyomon, az eBEV-szolgáltatásokon belül elérhető Adószámla és pótlékadatok lekérdezéssel.

Ezen a felületen tájékozódhat arról is, ha 2019-re késedelmi pótléka keletkezett. Pótlékának

levezetését 2020. szeptember 9-től tekintheti meg.


Ebev szolgáltatáson semmit nem mutat. Ha felhívom őket meg tudják mondani mi az a tartozás, és hogy tudom kártyán kifizetni?



2020. júl. 27. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Lehet nem fizetni alól, hanem túlfizetésed van. Ebev-én lekérsz egy tételes adófolyószámlát és adónemenként megnézed mi a szitu, az is lehet hogy van 1000 Ft túlfizetés, általában kerekítésből adódik.
2020. júl. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És hogy tudom lekérdezni?
2020. júl. 27. 11:25
 3/11 A kérdező kommentje:
Olyat ír hogy + 8 ezer forint. Ez akkor túlfizetést vagy tartozást jelent?
2020. júl. 27. 11:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezt melyik menüpont alatt tudtad lekérdezni? Mert én is kaptam ilyen üzenetet, de nem találok semmit az ebev oldalán.
2020. júl. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ebev.nav.gov.hu szolgáltatások, adószámla
2020. júl. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
En is kaptam ilyet,lekérdezésnél először nem sikerült,aztán megjelent a részletes számla.4000-es túlfizetésem van.
2020. júl. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6-os hogy lehet megnézni hogy túlfizetésem vagy tartozásom van, nekem + 8 ezer valamennyit ír.
2020. júl. 27. 13:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor nyugodj meg többleted van, nem kell fizetni semmit.
2020. júl. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"nekem + 8 ezer valamennyit ír."


Mi ír annyit? Hol van + 8 ezer? Lekérted az adófolyószámlád ügyfélkapun keresztül?

Ha igen, akkor nézd végig egészen az aljáig a kimutatást. A legvégén összesítve is feltüntetik, hogy túlfizetés vagy tartozás. Nem plusszal és mínusszal, hanem betűkkel is kiírják.


Az sem mindegy, hogy a két előjelet hol látod. Az előírás oldalon, vagy a pénzforgalmi oldalon. Ha nem értesz hozzá, meg tud keverni. Tehát a legvégét nézd a kimutatásnak.

2020. júl. 28. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Trtaozás lesz. Nem a többletnél van az összeg, hanem a tartozásnál. Ferlhívom őket, kérek csekket és befizzetem. Meddig kell befizetni egyáltaléán? Valami egészség biztosítás megilető bevételek, vagyis a TB... ami fura mert be vagyok jelentve akkor miért kéne Januáér hónapban fizetnem TB-t?
2020. júl. 28. 11:46
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!