Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most is kérhetem, hogy megkapj...

Most is kérhetem, hogy megkapjam amit nem vettem igénybe adókedvezményt?

Figyelt kérdés

Most hallottam csak róla, hogy súlyos fogyatékosság miatti adókedvezményt 5 évre visszamenőleg kérhetem, ha nem vettem igénybe. Ezt most is kérhetem, ha beadom az önellenőrzéseket azokra az SZJA bevallásokra, amiket érint?


Köszönöm előre is.


2020. aug. 2. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Ehhez azért az is kell, hogy 5 éve jogosult is voltál rá csak nem kérted az adókedvezményt. Így volt? Mert ha viszont csak most diagnosztizáltak akkor nehéz lesz bizonyítani utólag, hogy te jogosult voltál x éve is.
2020. aug. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Érvényesítheted önellenőrzéssel a Neked járó kedvezményt akkor, ha azokra az adóévekre is jogosult voltál egyébként (csak nem tudtál róla), amelyekre érvényesíteni szeretnéd.


Orvosi igazoláson rajta van, hogy milyen időponttól vagy rá/voltál rá jogosult, és meddig (meghatározott időpontig, vagy véglegesen).

Orvosi igazolás nélkül neki se állj!

2020. aug. 3. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy milyen betegségre, ill állapotra kéred. Írj privit, hátha tudok segíteni.
2020. aug. 3. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!