Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikor kellene megkapnom...

Mikor kellene megkapnom felmondás után a béremet?

Figyelt kérdés

Május 16-án próbaidő alatt kirúgott a főnököm.

Ha jól tudom 5 munkanap van arra, hogy megkapjam ilyenkor a bérem.


Rosszul tudom, vagy már ne is várjam? Megtehetik azt, hogy nem fizetnek ki?



máj. 24. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha be voltál jelentve, akkor nincs olyan, hogy nem fizetik ki. Az 5 munkanappal kapcsolatban igazad van, de adj nekik azért még egy hetet.
máj. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp érdemes rákérdezni a cégnél, hogy mikor kapod meg. Olyan nincs, hogy nem fizetik ki.


Az előfordulhat, hogy ők úgy gondolják, hogy majd a normál havi fizetés kiutalásokkal együtt elintézik. Főleg, ha kisebb cég, akkor lehet leterheltebb az illetékes, emiatt megcsúszhatnak.

Ez nem törvényes kifogás, de emberileg akár meg is értheted. A kulturált, békés kommunikáció általában célravezetőbb, mint a törvények lobogtatása. Persze, ha valami nem megy szép szóval, akkor állj ki a jogaidért erélyesen. Csak ne azzal indítsd, hogy rájuk akarod rúgni az ajtót, mikor lehet kezdésként kedvesen is kérdezni.

máj. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Ha be voltál jelentve, akkor nincs olyan, hogy nem fizetik ki. "


Ha nem volt bejelentve, a ledolgozott időre bérezés még jár. A bejelentés nem a dolgozón múlik, nem is az ő feladata, ezért hátrányt miért is szenvedne?


Ha rövid időn belül, vagy legalább a következő havi fizetéssel együtt sem kapod meg a béred, akkor a kormányhivatalokban található munkaügyi felügyelőségnél (foglalkozás-felügyeleti hatóság is lehet a neve) tegyél panaszt a munkáltató ellen. Intézkedni fognak, azért vannak.

máj. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, úgy értettem, ha feketén dolgozott, akkor előfordulhat, hogy nem fognak neki fizetni, és nem is tudna kinél reklamálni.
máj. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként ezt rögtön akkor kellett volna megkérdezned amikor közölték, hogy felmondanak. Oké, tudomásul vetted, mik a további részletek, mikor kapod meg az időarányos béredet.
máj. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Bejelentett munkát végeztem.


Azért nem kérdeztem ott rájuk, mert úgy gondoltam, hogy korrekt lesz minden. Nem éhezek, nem fontos azonnal megkapnom a béremet, de ami jár, az jár. Főleg, hogy Ők elvárják a felmondott emberektől, hogy azonnal adjanak le minden cuccot, amit a cégtől kaptak. :D

máj. 26. 18:57
 7/9 anonim ***** válasza:

"1-es vagyok, úgy értettem, ha feketén dolgozott, akkor előfordulhat, hogy nem fognak neki fizetni,"

Ha nem volt bejelentve, a ledolgozott időre bérezés még jár...


"...és nem is tudna kinél reklamálni."

A kormányhivatalokban található munkaügyi felügyelőségnél (foglalkozás-felügyeleti hatóság is lehet a neve) tegyél panaszt a munkáltató ellen. Intézkedni fognak, azért vannak. Lényegtelen, hogy bejelentett a munkáltató vagy sem, mert ha nem, akkor ő követett el szabálytalanságot, nem pedig a dolgozó. Majd utólag és visszamenőleg be fogja jelenteni, mert a hatóság kötelezni fogja rá.


De most már tudjuk, hogy bejelentette a kérdezőt a munkáltatója.

máj. 27. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért mielőtt reklamálsz és hatóságokhoz fordulsz, kezdd azzal, hogy kedvesen megkérdezed a céget!
máj. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Így van. Először a céget kérdezzük róla, és ha az eredménytelen, utána panaszkodunk a hatóságnak!
máj. 30. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!