Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TGyÁS / GyED alatt ha egyszeri...

TGyÁS / GyED alatt ha egyszeri adózott jövedelmem van, mik a következmények? Melyik jogszabály/törvény vonatkozik ide?

Figyelt kérdés
Nem illegáliskodnék, de egy banki problémát a bank így akar orvosolni, amit én nem akarok elfogadni. Ezért tudnom kéne, jogosan utasítom-e el és milyen szabállyal támaszthatom alá az "okoskodásomat".
2010. febr. 15. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

40. § tgyás

42§ gyed


De ebben az van, hogy nem végezhetsz munkát pénzért. Milyen címen akarja a bank ezt a manővert?

2010. febr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem sikerült egy ATM felvétem, de a számlámról levonták a pénzt. Most "kompenzációként" utaltak (véletlenül pont annyit, amennyit hiányolok), de adóköteles jövedelemként... Nekem pedig így nem kell. Hogy elvegyék a havi TGyÁSomat adott esetben?!
2010. febr. 15. 16:27
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezek szerint, ha van ilyen - akár csak egyszeri - jövedelmem, akkor nem kapok TGyÁSt?
2010. febr. 15. 16:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az alap kérdés az, hogy miért "adóköteles jövedelemként" tüntették fel az utalt pénzt?
2010. febr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!