Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Eladott ingatlan után, ha...

Eladott ingatlan után, ha vásárolok mégegy ingatlant, arra is vonatkozik az illetékalap kedvezmény, ha már tavaly vettem egy lakást és kaptam arra is?

Figyelt kérdés

Tavaly vettem egy lakást, 1 évig felfüggesztették az illetékfizetést, mert 1 éven belül másik ingatlant terveztem értékesíteni. Ez meg is történt, a lakásom illetékmentes lett. (Többért értékesítettem, mint amennyibe a lakás került).

Ha most veszek egy házat, arra is úgy számolják az illetéket, hogy amit most értékesítettem, az is belevehető?

Konkrét példa:

2019.októberben vett lakás ára:7.000.000 Ft

2020.júliusban eladott ház ára: 7.100.000 Ft

(Így a 2019-es lakás illetékmentes lett).

Kérdés: Ha most 2020.augusztusban vásárolok 7.100.000-ért házat,

Akkor a 7.100.000 ft után kell illetéket fizetnem, vagy ide is érvényes az a 2020-ban eladott ház ára, amit már beszámoltak illetéknél a 2019-es lakásba?


2020. aug. 5. 14:05
 1/1 xswerdy ***** válasza:
nem. egy eladás csak egy vásárlásnál vehető figyelembe természetesen.
2020. aug. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!