Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikor jön a csekk az illetékrő...

Mikor jön a csekk az illetékről a NAV-tól?

Figyelt kérdés
Február végén vettünk a párommal egy házat - én a vételár felét fizettem ő pedig ajándékba kapta a másik felét az anyjától. Én 35 év alatti vagyok és első lakás így úgy tudom csak 2% illetéket kell fizetnem viszont úgy rémlik mintha az ügyvéd azt mondta volna, hogy nem is kell illetéket fizetnem (bár utána néztem most és mindenhol azt írják ez csak újépítésű házra vonatkozik, a miénk szerintem nem az mert parasztház de nem tudom mikor épült). A lényeg hogy már május vége van és még semmi értesítést nem kaptam hogy illetéket kellene fizetnem (Lakás rám eső része 2.750.000 Ft)

2020. máj. 23. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Én októberben vettem lakást és februárban jött róla értesítés, hogy áprilistól kell fizetni (részletfizetést kértem, nekem sajnos nagyobb összeg volt az illeték).
2020. máj. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy csak késnek vele (a vírus miatt pl). Bár mi a NAV fele nem jelentettunk be semmit, amikor aláírtuk az adás-vételit azt mondta az ügyvéd más teendőnk nincs
2020. máj. 23. 21:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ügyvéd jelenti az adóhatóság felé az ügyletet, ami alapján aztán kivetik az illetéket. Én (annak idején) 5 hónap múlva kaptam értesítést a fizetnivalóról.
2020. máj. 27. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Másnap meg is érkezett az értesítés az ügyfélkapura. Nem is kellett kérvényezni részletfizetést maguktól ajánlották fel pedig csak 55.000Ft
2020. máj. 28. 06:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!