Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyenkor visszaadják a pénzt?

Ilyenkor visszaadják a pénzt?

Figyelt kérdés
Szóval, kb. 1 hónapja rendeltem aliexpressről egy wifi routert 44$-ért mivel tudtam hogy csak 45$ felett kell vámot meg minden sz*rt fizetni rá. Megjött a csmag, de SMSt kaptam, hogy mégis elvámolják. Így összesen +3500Ft-ot (vámolási díj) plusz 27% áfát kellene ráfizetnem. Utánaolvastam és elvileg hogyha nem fizetik be azt az összeget 20 napon belül akkor visszaküldik a feladónak. Ha én ezt nem fizetném vissza és a Posta visszaküldené az aliexpressnek a csomagok, akkor én visszakaphatnám a pénzem (mert végülis nem kaptam meg a csomagot)? Valakinek van ilyesmivel tapasztalata? Tudom nem túl fair, de a vámolás konkrétan feleannyiba kerülne mint az egész csomag.

2020. aug. 5. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kapsz vissza semmit. Ilyenkor ezt bebuktad.
2020. aug. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz meg ezzel: [link]
2020. aug. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Magánszemélytől rendelted alin, vagy cégtől? Utóbbi esetben 22 euró felett már van vám.
2020. aug. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!